Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. marec 2014

Kampaň 7 dní teraz povzbudzuje k modlitbám za prezidentské voľby

Organizátori projektu Tvoja vec! prichádzajú s novou iniciatívou. Kampaň 7 dní teraz pozýva všetkých ľudí k modlitbám a pôstu za prezidentské voľby 2014. plagat_na_web_7_dni_teraz2.jpg „Ako kresťania veríme v silu modlitby a pôstov, ktoré nemajú presvedčiť Boha, ale ...

Kampaň 7 dní teraz povzbudzuje k modlitbám za prezidentské voľby

Organizátori projektu Tvoja vec! prichádzajú s novou iniciatívou. Kampaň 7 dní teraz pozýva všetkých ľudí k modlitbám a pôstu za prezidentské voľby 2014.

„Ako kresťania veríme v silu modlitby a pôstov, ktoré nemajú presvedčiť Boha, ale premeniť naše postoje. Chceme docieliť to, aby sa ľudia odpútali od postoja bezmocnosti a kritizovania a začali byť soľou a svetlom pre spoločnosť,“ uvádzajú organizátori na oficiálnej stránke kampane. Táto akcia bude prebiehať od ôsmeho do štrnásteho marca, teda sedem dní pred prvým kolom blížiacich sa prezidentských volieb. Zapojiť sa môžu konkrétni ľudia, či spoločenstvá, a to predovšetkým pomocou registrácie, ktorá je dostupná na webstránke 7dni.tvojavec.sk.

Samotní organizátori sú presvedčení, že vďaka modlitbám a pôstom sa v našej krajine vytvára duchovný pohyb, ktorý ju premieňa. „Od parlamentných volieb 2012 vidíme ovocie modlitieb v podobe duchovného posunu v tom, ako sa ľudia začali pozerať na politiku, aké témy sú aktuálne a nakoľko sa kresťania chcú v politike angažovať,“ reagoval jeden z organizátorov Peter Broz.

Inzercia

Iniciátori tejto kampane pripravujú tento rok ešte minimálne dve obdobné modlitebné akcie, ktoré budú prebiehať v súvislosti s konaním komunálnych volieb a volieb do Európskeho parlamentu. „Všetky tieto aktivity majú za cieľ modlitebne mobilizovať veriacich,“ doplnil Broz.

Kampaň je organizovaná projektom Tvoja vec! a Združením kresťanských spoločenstiev mládeže, ktoré sa v minulosti podieľali aj na kampani Adoptuj si politika, či modlitebnej a pôstnej reťazi pred parlamentnými voľbami 40 dní teraz.

Daniela Matejovičová
Autorka je študentka žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku.

Odporúčame

Správa Lunacek bola v europarlamente schválená

Správa Lunacek bola v europarlamente schválená

Správu Lunacek dnes Európsky parlament schválil, za hlasovalo 394 poslancov, 176 bolo proti a 72 sa zdržalo. european_parliament2.jpg Slovenskí poslanci pri správe hlasovali:ZA: Monika Flašíková-Beňová, Vladimír Maňka, Katarína Neveďalová (SMER-SD) a Edit Bauer (SM...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.