Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. február 2014

SÚŤAŽ: Poďte na štvrtkové premietanie filmu Všetky moje deti o Mariánovi Kuffovi

Do slovenských kín prichádza dokumentárny film o farárovi Mariánovi Kuffovi a jeho pomoci Rómom v rómskych osadách Huncovce a Veľká Lomnica na východe Slovenska. marian_kuffa_vybera_romov_na_buracku2.jpg Deväťdesiat minútový film Všetky moje deti tentoraz Mariána Kuf...

SÚŤAŽ: Poďte na štvrtkové premietanie filmu Všetky moje deti o Mariánovi Kuffovi

Do slovenských kín prichádza dokumentárny film o farárovi Mariánovi Kuffovi a jeho pomoci Rómom v rómskych osadách Huncovce a Veľká Lomnica na východe Slovenska.

Deväťdesiat minútový film Všetky moje deti tentoraz Mariána Kuffu nezachytáva v Žakovciach, kde sa už roky venuje ľuďom bez domova, bývalým väzňom, odchovancom detských domovov, seniorom či ženám, ktoré sa živili prostitúciou, ale v chudobných rómskych osadách. Režisér Ladislav Kaboš Kuffu zachytil ako sa Rómov snaží učiť chytať ryby miesto toho, aby to robil za nich.

Miesto chatrčí plných potkanov ponúkne rodinám s deťmi dôstojnejšie bývanie, ale prostredníctvom svojpomocnej stavby prostých domčekov sa usiluje predovšetkým o zmenu sociálnych vzťahov a myslenia vnútri osád. Chce, aby "jeho deti " objavili svoje schopnosti. Naučili sa nezávidieť si a pracovať jeden pre druhého. Miesto kázania sa snaží strhnúť Rómov vlastným príkladom a ľudským záujmom. Pomáhajú mu bývalí kriminálnici a alkoholici z komunity, ktorú pred 25 rokmi založil na fare pod Tatrami v Žakovciach.

Film Všetky moje deti získal nomináciu na cenu East Silver Eye na East Silver Markete 2013 v Jihlave a od 13. februára 2014 si ho budú môcť pozrieť diváci v kinách vo viacerých slovenských mestách, ale aj v Českej republike. Slávnostná premiéra filmu bude 12. februára v kine Lumiére v Bratislave. 

Inzercia

V spolupráci s tvorcami filmu Postoy.sk pripravil súťaž o štyri vstupenky na premietanie vo štvrtok 13. februára 2013 o 20:00 hod. v kine Mladosť v Bratislave. Stačí, aby ste nám do stredy obeda 12:00 hod. napísali správnu odpoveď na otázku:

Ako sa volajú aspoň štyri slovenské mestá okrem Bratislavy, kde sa film bude premietať?

Svoje odpovede posielajte na mail redakcia@postoy.sk a nezabudnite pripísať aj vaše telefóne číslo, aby sme vás v prípade výhry vedeli rýchlejšie kontaktovať. 

Doplnenie z 13.2.: Výhercami súťaže sú Julka Holá, Jakub Gubáni, Alena Tokarčíková a Vladimír Pavlík. Gratulujeme!

Lukáš Melicher

Odporúčame

Správa Lunacek bola v europarlamente schválená

Správa Lunacek bola v europarlamente schválená

Správu Lunacek dnes Európsky parlament schválil, za hlasovalo 394 poslancov, 176 bolo proti a 72 sa zdržalo. european_parliament2.jpg Slovenskí poslanci pri správe hlasovali:ZA: Monika Flašíková-Beňová, Vladimír Maňka, Katarína Neveďalová (SMER-SD) a Edit Bauer (SM...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.