Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. február 2014

Návrh KDH o ústavnej definícii manželstva chce Aliancia za rodinu rozšíriť

Aliancia za rodinu žiada, aby sa zachovala výlučnosť manželstva a pri osvojení si detí bol vždy uprednostnený najlepší záujem dieťaťa, ktorým je vyrastať v rodine s otcom a mamou. slzctr_childfamily2.jpg Návrh KDH doplniť do ústavy definíciu manželstva ako zväzok mu...

Návrh KDH o ústavnej definícii manželstva chce Aliancia za rodinu rozšíriť

Aliancia za rodinu žiada, aby sa zachovala výlučnosť manželstva a pri osvojení si detí bol vždy uprednostnený najlepší záujem dieťaťa, ktorým je vyrastať v rodine s otcom a mamou.

Návrh KDH doplniť do ústavy definíciu manželstva ako zväzok muža a ženy vyzvala Aliancia za rodinu podporiť a súčasne rozšíriť. Obrátila sa preto na poslancov Národnej rady SR, ktorí podporujú novelu Ústavy, aby v rámci legislatívneho procesu rozšírili ustanovenia novely a zabezpečili výlučnosť ochrany poskytnutej manželstvu. Jej ďalším návrhom je, aby pri osvojení si detí bol vždy uprednostnený najlepší záujem dieťaťa, ktorým je vyrastať v rodine s otcom a mamou.

„Bezprostrednosť hrozieb prenášaná z iných krajín a tlak nás presviedča, že teraz je čas na jasné slovo a postoj, preto veľmi prosíme našich ústavodarcov, aby zvážili náš návrh na rozšírenie novely, ktorú predložili poslanci za KDH,“ povedal hovorca Aliancie Anton Chromík.

Inzercia

Zdieľať

Dodal, že spoločnosť je dnes pod stále silnejúcim tlakom, ktorým sa predkladajú ako rovnocenné iné modely spolužitia ako spolužitie muža a ženy. „Dokonca sa čoraz častejšie presadzuje, že otec a mama už nie sú vo výchove dieťaťa nenahraditeľní. To je v priamom rozpore s potrebnou snahou moderného štátu budovať a podporovať inštitúcie, ktoré prinesú udržateľný rozvoj štátu, ale tiež chrániť práva detí,“ uviedol Chromík. Aliancia za rodinu je občianska iniciatíva, ktorá vznikla v decembri 2013 ako odpoveď na potrebu nájsť jasného celoslovenského reprezentanta hodnôt tradičnej rodiny a manželstva. V súčasnosti ju zastupuje viac ako 70 organizácií venujúcich sa sociálnej práci v teréne, pomoci rodinám, deťom z detských domovov, slobodným matkám, hendikepovaným, vzdelávacím aktivitám a tiež ochrane a presadzovaniu ľudských práv.  

KDH v polovici januára navrhlo do Ústavy SR doplniť, že „manželstvo je jedinečným zväzkom jedného muža a jednej ženy. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru.“ Doteraz sa pod návrh podľa predsedu KDH Jána Figeľa podpísalo viac ako 40 poslancov. Návrh však nerieši registrované partnerstvá ani adopciu detí pármi rovnakého pohlavia. Figeľ však zmenu návrhu nevylúčil.

„Váš rozšírený návrh vítam ako podnetný pre ďalšiu diskusiu, z ktorej by mohli vzísť ďalšie legislatíve riešenia v prospech ochrany manželstva, rodiny a detí. Som pripravený k tejto téme sa s Vami stretnúť, aby sme v konštruktívnom duchu hľadali ďalšie možnosti vzájomnej spolupráce,“ napísal dnes Figeľ v liste adresovanom Antonovi Chromíkovi.

Lukáš Melicher

Odporúčame

Správa Lunacek bola v europarlamente schválená

Správa Lunacek bola v europarlamente schválená

Správu Lunacek dnes Európsky parlament schválil, za hlasovalo 394 poslancov, 176 bolo proti a 72 sa zdržalo. european_parliament2.jpg Slovenskí poslanci pri správe hlasovali:ZA: Monika Flašíková-Beňová, Vladimír Maňka, Katarína Neveďalová (SMER-SD) a Edit Bauer (SM...

Správa Lunacek stojí na pochybnom výskume

Správa Lunacek stojí na pochybnom výskume

Európsky parlament bude v utorok rokovať o tzv. Správe Lunacek. 20120602-baltic-pride-ulrike-lunacek-2.jpg Správa je pomenovaná podľa svojej predkladateľky – Ulrike Lunacek, europoslankyne za rakúsku stranu Zelení – Zelená alternatíva. Slovenský preklad správy je dos...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.