Po náhlych záplavách vo Francúzsku evakuovali prevažne z kempov 1600 ľudí

Stovky francúzskych záchranárov evakuovali vo štvrtok i s pomocou vrtuľníkov zhruba 1600 ľudí prevažne z kempingov v troch departmentoch na juhu Francúzska, kde prudké lejaky spôsobili bleskové záplavy a rozvodnenie riek. 

S odvolaním sa na vyhlásenie francúzskeho ministra vnútra Gérarda Collomba o tom informovala agentúra AP. 

Záplavami najhoršie zasiahnutý bol department Gard, kde z letného táboriska pri obci Saint-Julien-de-Peyrolas evakuovali 119 detí, z ktorých mnohé pochádzali z Nemecka. 

Vysokopostavený predstaviteľ tohto departmentu Thierry Dousset povedal pre televíznu stanicu BFM-TV, že v celom Garde evakuovali z piatich kempingov zhruba 750 ľudí. Podľa BFM-TV je nezvestnou osobou 70-ročný Nemec, ktorý dohliadal na jeden z kempingov a údajne ho v dodávke zmietla záplavová voda. Po mužovi pátrali aj potápači. 

S drobnými poraneniami previezli do nemocníc v departmente Gard podľa miestnych úradov dovedna 10 ľudí vrátane štyroch nemeckých detí, ktoré v meste Bagnols-sur-Ceze hospitalizovali pre podchladenie.

Pri evakuáciách, ku ktorým došlo aj v departmentoch Ardeche a Drôme, pomáhalo asi 400 hasičov a žandárov. 

Množstvo ciest zostalo v oblasti aj v noci na piatok neprejazdných. Podľa miestnych úradov nejaký čas potrvá, kým záplavy ustúpia. Ľudí preto vyzvali, aby ostali ostražití.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo