Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. 07. 2018, 16:49

Belgicko: Neznámy muž sa odpálil na futbalovom ihrisku

Zatiaľ neznámy muž sa v utorok ráno vyhodil do vzduchu v lokalite Stembert, ktorá je súčasťou mesta Verviers na východe Belgicka.

K výbuchu došlo o 08.40 h miestneho času a podľa informácií televíznej stanice RTBF ide pravdepodobne o samovraždu.

Muž, ktorý mal na sebe pás výbušnín, sa odpálil uprostred futbalového ihriska Linaigrettes, ktoré využíva miestny futbalový klub FC Stembert. Totožnosť mŕtveho úrady zatiaľ neurčili, oznámili však, že bol európskeho pôvodu, vo veku 50-60 rokov a v čase výbuchu bol na ihrisku sám, čo potvrdili aj očití svedkovia.

Mestský poslanec a momentálne úradujúci starosta Verviers Hassan Aydin pre médiá naznačil, že úrady nepracujú s teóriou teroristického úroku. "Podľa prvých náznakov sa orientujeme na čin samovraždy," spresnil Aydin a potvrdil, že identifikácia tela stále prebieha. "Výbuch v strede futbalového ihriska je niečo neobvyklé. Ak by chcel urobiť viac škôd, určite by sa odpálil v meste, kde je viac ľudí. Bol to zrejme izolovaný čin," opísal situáciu.

Aydin dodal, že miesto činu bolo uzavreté pre verejnosť. Privolaní špecialisti na odmínovanie, ako aj špeciálne vycvičené policajné psy majú potvrdiť, že v danom priestore sa nenachádzajú ďalšie výbušniny a že išlo o ojedinelý incident.

Odporúčame

BMW postaví v Maďarsku nový závod za 1 miliardu eur

BMW postaví v Maďarsku nový závod za 1 miliardu eur

BMW postaví v Maďarsku nový závod za 1 miliardu eur. Stáť bude pri Debrecíne a zamestná vyše 1000 ľudí. Ročne by sa tam malo vyrobiť až 150.000 vozidiel so spaľovacím, hybridným a elektromotorom, uviedol v utorok nemecký koncern v Mníchove.