Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. júl 2018

Povodne po monzúnových dažďoch v Mjanmarsku vyhnali z domov 50-tisíc ľudí

Odhaduje sa, že záplavy postihli okolo 100.000 ľudí.

Mjanmarské úrady evakuovali už približne 50.000 ľudí z oblastí postihnutých záplavami, ktoré spôsobili intenzívne monzúnové dažde. Oznámila to v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na správy miestnych médií. 

Odhaduje sa, že záplavy postihli okolo 100.000 ľudí. Zasiahnutý región Bago v strednej časti Mjanmarska navštívil cez víkend aj prezident Win Mjin. 

Národný výbor pre zvládanie krízových situácii v nedeľu vyzval obyvateľov žijúcich v blízkosti riek a v nízko položených lokalitách, aby okamžite opustili svoje domovy, pretože hladina vôd dosiahla nebezpečnú úroveň. 

Prívalové dažde odplavili časť 60-metrového mosta v Šanskom štáte na severe Mjmanmarska. Veľké škody na úrode a na cestnej infraštruktúre hlásia tiež z Kajaského štátu v strednej časti krajiny a zo západného Jakchainského štátu. 

Pomoc postihnutému obyvateľstvu sa snažia poskytovať dobrovoľníci Červeného kríža, ktorí mu distribuujú hygienické potreby a provizórne prístrešia a pomáhajú aj zachraňovať ľudí zo zatopených lokalít.  

Svoje zdroje na pomoc Mjanmarsku mobilizuje i OSN, ktorá vyjadrila nad situáciou v tejto ázijskej krajine "hlboké znepokojenie".

Inzercia

Odporúčame