AKTUÁLNE: Zaujímajte sa o politiku, vyzýva kresťanov nový projekt

Po iniciatíve Tvoja Vec a úspešnej kampani Adoptuj si politika prichádzajú ich organizátori s ďalšou novinkou. Projekt Kresťan v politike pozýva všetkých veriacich k angažovanosti a odhodlanosti pôsobiť na dianie na politickej scéne.

„Po spustení projektu Adoptuj si politika sme sa stretávali s otázkami či sa má vôbec kresťan starať, zaujímať či angažovať do politiky,“ prezradil pre Postoy.sk koordinátor projektu Eduard Filo. „Viacerí kresťania hovorili že politika je špinavá a že Cirkev či kresťania, nech sa starajú o iné veci. Nás to však motivovalo a chceme začať prinášať poznanie v oblasti politiky pre kresťanov,“ doplnil.

Hlavnými cieľmi projektu je prinášanie videoposolstiev, ktoré budú vysvetľovať historický kontext vzťahu kresťanstva a politiky, či organizovanie seminárov v univerzitných pastoračných centrách a iných kresťanských spoločenstvách po celom Slovensku. V neposlednom rade by sa organizátori radi zamerali na samotnú formáciu mladých kresťanov v spoločenskej a politickej oblasti a motivovali ich ku kandidatúre v budúcoročných komunálnych voľbách. „Pripravujeme letný kemp, kde budú záujemcovia vyškolení odborníkmi z praxe a bude im poskytnutá praktická pomoc s kampaňou,“ uvádzajú organizátori, ktorí veria, že modlitebná kampaň Adoptuj si politika, kde je registrovaných 1200 modlitebníkov, im poskytne dobrý základ pre nový projekt.

Organizátori kampane chcú skrze tento nový projekt taktiež priniesť svetlo evanjelia do rozličných oblastí spoločnosti a špeciálne do politiky. Inšpirovalo ich sociálne učenie Cirkvi, ale aj slová pápeža Františka, ktorý hovorí, že „politika je jednou z najväčších foriem činorodej lásky" a„politika je povinnosťou pre kresťana". Ďalším zámerom projektu je aj uplatňovanie hodnôt kresťanstva, akými sú spravodlivosť, čestnosť či úcta k životu, v politickej oblasti. „Ohlasy očakávame pozitívne aj negatívne. Už teraz vidíme že viacerí kresťania vítajú tento projekt a chcú niečo zmeniť svojou angažovanosťou v spoločnosti. Rátame však aj s tým, že prídu negatívne reakcie,“ priznáva Filo. Namiesto pasívneho prístupu k politike a jej kritizovania chcú však zaujať zodpovedný postoj za Slovensko a jeho budúcnosť. Projekt je organizovaný pod hlavičkou Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže.

Daniela Matejovičová
Autorka je spolupracovníčka Postoy.sk.

Po iniciatíve Tvoja Vec a úspešnej kampani Adoptuj si politika prichádzajú ich organizátori s ďalšou novinkou. Projekt Kresťan v politike pozýva všetkých veriacich k angažovanosti a odhodlanosti pôsobiť na dianie na politickej scéne.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo