Dobrovoľníci Zuzana a Tomáš: najkrajšie zážitky z Rwandy máme s deťmi

Dobrovoľníci Zuzana a Tomáš: najkrajšie zážitky z Rwandy máme s deťmi

Slovenská katolícka charita už piaty rok prizýva na svoje africké projekty dobrovoľníkov, ktorí sa na pár mesiacov stanú súčasťou centier zameraných na pomoc deťom.

Centrá sú v 2 krajinách subsaharskej Afriky – Ugande a Rwande. V oboch centrách sa deťom poskytuje základné vzdelanie (v Rwande je centrum pre predškolskú výchovu, v Ugande je zabezpečená pravidelná školská dochádzka), nadobúdajú základné hygienické návyky, dostávajú výživnú stravu a je pre ne vytvorený priestor, kde sa môžu hrať a vytvárať priateľské väzby. Centrum v Ugande je špecifické tým, že jeho hlavnou úlohou je pomoc zraniteľným sirotám a polosirotám s HIV a AIDS, ktorým sa poskytuje pravidelná zdravotná starostlivosť.

Projekty Slovenskej katolíckej charity v Ugande a Rwande sú posúvané dopredu aj vďaka novým nápadom, riešeniam a energii slovenských dobrovoľníkov, ktorí tam pracujú s láskou a zanietením. A čo čaká dobrovoľníkov v Afrike? Manželia Zogatovci túto svoju skúsenosť popísali takto. 

Pobyt dobrovoľníčky Zuzany vo Rwande bol podporený z finančných zdrojov Slovenskej agentúry pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu.

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo