Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. júl 2018

Volko prekonal rekord SR na dvojstovke časom 20,24

Majstrovstvá Slovenska atlétov na trnavskom Mestskom štadióne Antona Hajmássyho ozdobil v nedeľu slovenský rekord Jána Volka v behu na 200 m časom 20,24.

Veľkú časť disciplín ovplyvnil vietor, no v regulárnej sile +1,6 m/s fúkal pri finálovom behu na 200 m, v ktorom Volko vytvoril nový slovenský rekord 20,24 (predtým 20,33 na ME-23 v Bydgoszczi'17).

Volko mal výborný štart s reakciou 0,179 a zvíťazil s jasným náskokom. Pozoruhodný čas však dosiahol aj druhý Šimon Bujna, výkonom 20,67 splnil limit na ME v Berlíne (20,90) a navyše si vytvoril osobný rekord, keď prvýkrát prelomil, a to výrazne, hranicu 21 sekúnd. Bujna sa stal 16. slovenským atlétom, ktorý naplnil normu EA na ME v Berlíne.

V skoku do diaľky sa o limit na ME pokúšala Jana Velďáková, dosiahla však len 639 cm, aj to s prisilným vetrom v chrbte +2,4 m/s. V skoku do výšky stačilo Matúšovi Bubeníkovi na titul 220 cm, zdolal ich na prvý pokus, no 226 cm už bolo nad jeho sily.

Nedeľné výsledky

ženy
200 m:
1. Alexandra Bezeková (Atletika Košice) 23,28, 2. Iveta Putalová (Dukla B. Bystrica) 23,94, 3. Patrícia Garčárová (Tatran Sp.N.Ves) 24,83
400 m: 1. Alžbeta Kubaščíková 1:00,69, 2. Romana Markovičová (obe Spartak Dubnica) 1:04,45, 3. Luciána Jencaková (Tatran Sp.N.Ves) 1:09,79
4x400 m: 1. Dukla B. Bystrica (Malatincová, Tomková, Vlčáková, Putalová) 3:54,03, 2. ŠOG Nitra 3:57,12, 3. Spartak Dubnica nad Váhom 3:58,82
1500 m: 1. Katarína Beľová (AK ZŤS Martin) 4:33,15, 2. Lucia Vlčáková (Dukla B. Bystrica) 4:38,97,3. Lucia Keszeghová (Inter-SC Bratislava) 4:40,46
400 m prek.: 1. Daniela Ledecká (ŠOG Nitra) 59,01, 2. Karin Svrčková (STU Bratislava) 66,10, 3. Lucia Matejíčková (obe STU Bratislava) 66,37
3000 m prek.: 1. Katarína Beľová (AK ZŤS Martin) 11:18,28, 2. Lucia Vlčáková (Dukla B. Bystrica) 11:45,52, 3. Lucia Keszeghová (Inter-SC Bratislava) 11:58,24
diaľka: 1. Jana Velďáková 639, 2. Dana Velďáková (obe Dukla B. Bystrica) 599, 3. Monika Baňovičová (UK Bratislava) 593
výška: 1. Tatiana Dunajská (Dukla B. Bystrica) 175, 2. Simona Butkovská (STU Bratislava) 165, 3. Miroslava Kažimírová (UK Bratislava) 160
guľa: 1. Ivana Krištofičová (UK Bratislava) 14,86, 2. Patrícia Slošárová (Dukla B. Bystrica) 13,98, 3. Lucia Mokrášová (Spartak Dubnica) 11,91
disk: 1. Ivana Krištofičová (UK Bratislava) 47,34, 2. Karolína Smreková (AC Malacky) 42,13, 3. Barbora Jakubcová (Atletika Košice) 41,97

muži
200 m:
1. Ján Volko (BK hraj na tie nohy) 20,24, 2. Šimon Bujna (UK Bratislava) 20,67, 3. Máté Kišš (TU Košice) 21,12
400 m: 1. Denis Danáč 48,40, 2. Matúš Talán (obaja Stavbár Nitra) 49,34, 3. Patrik Dömötör (Olympia Galanta) 49,45
4x400: 1. Stavbár Nitra (Schneidgen, Benda, Talán, Danáč) 3:22,80, 2. UK Bratislava 3:23,62, 3. STU Bratislava 3:25,40
1500 m: 1. Jozef Repčík (BK hraj na tie nohy) 3:56,72, 2. Jozef Pelikán (UK Bratislava) 3:57,17, 3. Peter Kováč (STU Bratislava) 3:58,22
400 m prek.: 1. Martin Kučera (BK hraj na tie nohy) 51,51, 2. Matej Baluch (Slávia Sp.N.Ves) 54,73, 3. Marco Adrien Drozda (UK Bratislava) 55,79
3000 m prek.: 1. Jakub Valachovič (Stavbár Nitra) 9:30,37, 2. David Mazúch (ŠOG Nitra) 9:51,31, 3. Roman Vajs (Dukla B. Bystrica) 10:03,16
diaľka: 1. Jakub Jakubinec (Dukla B. Bystrica) 726, 2. Ján Šuba 715, 3. Jakub Benda (obaja Stavbár Nitra) 710
výška: 1. Matúš Bubeník (Dukla B. Bystrica) 220, 2. Lukáš Beer 215, 3. Tomáš Zeman (obaja Stavbár Nitra) 205
guľa: 1. Robert Löbb (ŠOG Nitra) 15,64, 2. Nikolas Broš (ŠOG Nitra) 15,63, 3. Roman Vida (UK Bratislava) 12,52
disk: 1. Michal Holica (Stavbár Nitra) 56,67, 2. Nikolas Broš (ŠOG Nitra) 49,08, 3. Adrián Matušík (AC N. Zámky) 46,91

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.