Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
09. december 2013

NÁZOR: Prečo dám hlas Jánovi Čarnogurskému

Lebo hájil nespravodlivo stíhaných, za čo bol sám väznený komunistickým režimom. No aj preto, že nežije z disidentských zásluh.  Pamätám si, ako sa v televíznej relácii venovanej Jánovi Pavlovi II. s obdivom vyjadril o výnimočnosti ľudí, ktorí svoje verejné účinkovanie nesústredili okolo jedinej vá...

Lebo hájil nespravodlivo stíhaných, za čo bol sám väznený komunistickým režimom. No aj preto, že nežije z disidentských zásluh. 

Pamätám si, ako sa v televíznej relácii venovanej Jánovi Pavlovi II. s obdivom vyjadril o výnimočnosti ľudí, ktorí svoje verejné účinkovanie nesústredili okolo jedinej vážnej zmeny spoločensko-politickej situácie, ale urobili tak niekoľko ráz za život. Z jeho slov vyplývalo, že aj sám usiluje o podobné.

Vážim si, že sa nevychvaľuje dobrým, čo urobil. Vždy bolo zaujímavé sledovať, ako sa usiloval popierať pravidlo, že pod veľkým stromom nič nenarastie. V tejto súvislosti si cením, že oznámil svoju kandidatúru včas, bez konfrontácie s politikmi blízkeho názorového spektra.

Inzercia

Podporím ho, lebo je štátnik s víziou: podľa mojej mienky sa prezident nemá dať pohltiť politickou prízemnosťou.

Skutočná osobnosť formuluje svoje postoje jasne, a tak sa zákonite stretáva aj s ideovým odporom – preto ma neodrádza ani skutočnosť, že sa mnohým nepáči.

Nemusím voliť víťaza. Hlasom v prospech Jána Čarnogurského dám spätnú väzbu politickej strane, ktorú zakladal a v obrodu ktorej neprestávam dúfať.

Dr. Teodor Hlaváč
Autor je bývalý politický väzeň, fyzik a bývalý šéfredaktor Katolíckych novín.

Odporúčame

K VECI: Iba gayovia sa môžu nahnevať?

K VECI: Iba gayovia sa môžu nahnevať?

„Je to katolícky kňaz, ktorý rozpráva na katolíckej škole. To je chúlostivá vec,“ povedal Tym Moss z Centra LGBTQ v Bronxe. Zamyslime sa. Keď katolícky kňaz rozpráva na katolíckej škole, to je chúlostivé? Jeden by si myslel, že na katolíckych školách budú kňazi rozprávať každý deň a bude to úplne ob...

KOMENTÁR: Nekazte nám advent pravdou

KOMENTÁR: Nekazte nám advent pravdou

biskup-text.jpg Dôkazom toho, že pastiersky list padol na úrodnú pôdu, sú reakcie, ktoré priniesol. Ostrý, zriedkavý a potrebný. Taký bol nedeľný pastiersky list. Biskupi v ňom okrem iného skritizovali politikov a pripomenuli, že kultúra smrti (pojem Jána Pavla II.) m...