Prečo Postoj robí nadprácu

Prečo Postoj robí nadprácu

Foto – Profimedia.sk

Súčasťou našej práce sa stala aj komunikácia s právnikmi či policajnými vyšetrovateľmi, ktorí prešetrujú trestné oznámenia podávané na novinárov.

Keď Postoj vznikal, takto sme zhrnuli, čo nás k tomu viedlo: Dlhodobo sme cítili, že vo verejnej debate chýba takýto hlas, že na Slovensku chýba denník, ktorý by si vážil konzervatívne názory.

Preto hlavnou úlohou Postoja bolo a aj bude zapájať sa do hodnotovej debaty v tekutej dobe.

Hoci je to hlavný dôvod, ktorý nás motivuje, nie je jediným. Sme si vedomí, že máme aj ďalšie úlohy – upozorňovať na spoločenské problémy, akými sú zneužívanie moci, korupcia, nezodpovedná správa verejných zdrojov, slabý záujem o problémy v školstve, zdravotníctve, sociálnej oblasti či justícii.

Za uplynulé roky sme na tieto témy priniesli mnoho článkov a rozhovorov, v ktorých sme poukazovali na slabé miesta a hľadali riešenia.

Neraz sme sa dotkli veľmi háklivých tém. Pred časom sme po dlhšej príprave priniesli rozhovor so psychologičkou Katarínou Hatrákovou o pomeroch v zariadení Čistý deň, po ktorom musela odísť z práce na ministerstve. Postoj sa tiež pred pár týždňami rozhodol stať súčasťou tímu #AllForJan a svojimi možnosťami prispieť nielen k uverejňovaniu závažných informácií, ktoré sa začali objavovať, ale aj k ich aktívnemu odhaľovaniu.

Súčasťou našej práce sa tak popri tvorení článkov či rozhovorov stala aj komunikácia s právnikmi či policajnými vyšetrovateľmi, ktorí prešetrujú trestné oznámenia podávané na novinárov.

Vzhľadom na naše zameranie a kapacity to všetko môže vyzerať ako nadpráca, no my to tak nevidíme. Aj to je dnes úloha redakcie Postoja, aj to pokladáme za svoju povinnosť.

Ďakujeme všetkým našim dobrovoľným predplatiteľom, ktorí nám to umožňujú.

Staňte sa tiež jedným z nich, budeme si to veľmi vážiť.

Ďakujeme vám.

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo