Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. jún 2018

Južná Kórea a USA majú na budúci týždeň oznámiť zrušenie spoločných manévrov

Južná Kórea a Spojené štáty podľa očakávania na budúci týždeň oznámia pozastavenie "rozsiahlych" spoločných vojenských cvičení s tým, že ich zasa obnovia, ak sa Severná Kórea nebude držať svojho sľubu ohľadne denuklearizácie. Informuje o tom v nedeľu agentúra Reuters.

Juhokórejská tlačová agentúra Jonhap s odvolaním sa na nemenované juhokórejské vládne zdroje uviedla, že zrušenie spoločných vojenských manévrov Soulu a Washingtonu sa pravdepodobne bude týkať len veľkých spoločných cvičení a nie rutinného vojenského výcviku.
      

Americký prezident Donald Trump prekvapil predstaviteľov USA i Južnej Kórey po tom, čo prisľúbil pozastavenie manévrov po svojej účasti na summite so severokórejským lídrom Kim Čong-unom. Summit sa konal 12. júna v Singapure.
      

Trump a Kim sa na stretnutí dohodli na prebudovaní vzťahov medzi Washingtonom a Pchjongjangom prostredníctvom "úplnej" denuklearizácie Kórejského polostrova výmenou za bezpečnostné záruky Spojených štátov.
      

Po singapurskom summite Trump prekvapujúco vyhlásil, že pozastaví "vojnové hry", ktorých sa pravidelne zúčastňujú americké a juhokórejské jednotky, pretože sú nákladné a provokačné.

Inzercia

Odporúčame

Bratislava: Mesto vymáha od Slovana vyše 700-tisícový dlh súdnou cestou

Bratislava: Mesto vymáha od Slovana vyše 700-tisícový dlh súdnou cestou

Hokejový klub HC Slovan Bratislava aktuálne dlhuje za prenájom bratislavského Zimného štadióna Ondreja Nepelu takmer 800.000 eur. Prevádzkovateľ štadióna Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) Bratislavy sa rozhodla väčšinu dlžnej sumy vymáhať súdnou cestou. Ku koncu januára Slovan pritom dlhoval až 1,028 milióna eur, vo februári sa však klubu podarilo uhradiť 500.000 eur.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.