Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. október 2013

AKTUÁLNE: Organizátori Národného pochodu za život poskytli ženám v núdzi 5800 eur

Takmer šesť tisíc eur, ktoré verejnosť darovala organizátorom Národného pochodu za život, pomôže matkám a budúcim matkám, ktoré sa ocitli v núdzi. Tohoročný Národný pochod za život nepomohol len rozprúdiť verejnú diskusiu, ale jeho organizátori prispeli aj na pomoc tehotným ženám, matkám a ich deťom...

Takmer šesť tisíc eur, ktoré verejnosť darovala organizátorom Národného pochodu za život, pomôže matkám a budúcim matkám, ktoré sa ocitli v núdzi.

Tohoročný Národný pochod za život nepomohol len rozprúdiť verejnú diskusiu, ale jeho organizátori prispeli aj na pomoc tehotným ženám, matkám a ich deťom, ktoré sa ocitli v krajnej životnej núdzi. Zástupcovia Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorá pochod iniciovala, totiž sumou 5800 eur z vyzbieraných peňazí podporili projekt Fóra života Zachráňme životy. Postoy.sk o tom informoval hovorca pochodu Tomáš Kováčik.

"Počas roka rozložíme darované peniaze do projektov tak, aby sme vždy mohli podporiť ženy, ktoré to budú najviac potrebovať."
Mária Demeterová

Zdieľať

"Počas roka rozložíme darované peniaze do projektov tak, aby sme vždy mohli podporiť ženy, ktoré to budú najviac potrebovať," povedala koordinátorka projektu Mária Demeterová. Podpora podľa Fóra života predstavuje konkrétny a praktický rozmer celospoločenského významu Národného pochodu za život. Ide o projekt konkrétnej pomoci, ktorý funguje už takmer sedem rokov.

Fórum života vďaka nemu pomáhalo najskôr matkám bez strechy nad hlavou, ktoré čakali dieťa alebo už mali viac detí. Neskôr činnosť rozšírilo aj na nevyhnutnú pomoc pre ženy v domácnosti. Za celú dobu fungovania riešili viac ako tisíc prípadov. Projekt pomohol už vyše 80 tehotným ženám, ktorým sa narodilo 69 detí. Fórum života ho financuje vďaka podpore individuálnych darcov, ktorí doteraz prispeli sumou vyše 160-tisíc eur. Projekt ocenil aj predseda KBS arcibiskup Stanislav Zvolenský, ktorý dnes Fóru života odovzdal symbolický šek.

KBS a Fórum života dva mesiace pred Národným pochodom za život oznámili zámer podporiť tehotné ženy, ktoré sa ocitli v krajnej životnej núdzi a napriek zložitej situácii sa rozhodli dať šancu na život svojmu dieťatku. Deklarovali, že na projekt Zachráňme životy poukážu desať percent zo sumy, ktoré vyzbierajú od podporovateľov pochodu, ktorý nakoniec 22. septembra 2013 do Košíc pritiahol 80-tisíc ľudí z celého Slovenska.

Lukáš Melicher

Ilustračné foto: zachranmezivoty.sk

Inzercia

Odporúčame