Trump a Kim Čong-un podpíšu v Singapure dohodu

Obsah dohody ešte nebol konkretizovaný.

Americký prezident Donald Trump dosiahol na utorkovom historickom summite v Singapure so severokórejským vodcom Kim Čong-unom dohodu, ktorú obaja zakrátko podpíšu. Trump to oznámil po skončení pracovného obeda s Kimom, povahu dokumentu však nešpecifikoval.

Nemenovaný americký predstaviteľ pre CNN uviedol, že dohoda má potvrdiť dosiahnutý pokrok a záväzok pokračovať v nastúpenom tempe.

Summit s Kim Čong-unom prebehol podľa šéfa Bieleho domu veľmi dobre. "Bolo to lepšie, než ktokoľvek mohol očakávať. Vynikajúce," cituje Trumpa agentúra DPA. Stretnutie podľa prinieslo "veľký pokrok" a bolo "naozaj veľmi pozitívne".

Agentúra Jonhap s odvolaním sa na singapurské médiá uviedla, že Trump s Kimom po pracovnom obede sa prechádzali a konverzovali v blízkosti hotela Capella, kde sa summit konal.

Podľa oficiálneho programu má mať Trump o 16.00 h miestneho času (10.00 h SELČ) tlačovú konferenciu. O 18.30 h miestneho času (12.30 h SELČ) sa presunie na leteckú základňu Paya Lebar, odkiaľ odletí do vlasti. Na ceste domov sa zastaví na Andersenovej leteckej základni na Guame a letecko-námornej základni Pearl Harbor-Hickam na Havaji.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo