NÁZOR: Príbeh obete „homofóbie“, ktorý by mal poznať každý rodič

Smer nám schválil novelu trestného zákona, podľa ktorej bude treba dokazovať, čo je nenávisť voči sexuálnej orientácii.

Už teraz nálepkujú aj moje vyhlásenia, či texty ako nenávistné, hoci mne na osobách vedúcich homosexuálny život úprimne záleží. Akékoľvek vyjadrenie, ktoré odmieta predefinovať manželstvo, títo naši občania nálepkujú ako nenávistné a s nimi aj pár liberálnych obhájcov, pre ktorých je sexuálna nespútanosť (to má ďaleko od slobody) krédom.

Na Slovensku nie je verejne známy zatiaľ žiaden prípad zločinu, ktorý by bol označený ako motivovaný nenávisťou k sexuálnej orientácii (potvrdzuje to aj návrh celoštátnej stratégie ochrany ľudských práv). Americký zákon o prevencii nenávistných zločinov z roku 2007 nesie meno po 21-ročnom Matthew Shepardovi, ktorý bol zavraždený v októbri 1998 údajne preto, že bol homosexuál. Matthew sa stal za pár dní symbolom homosexuálneho hnutia, čo sa nepodarilo transsexuálom pred ním, ktorí sa stali obeťami vrážd, lebo neboli bieli, mladí, pekní a prijateľní pre mainstream ako tento študent Wyomingskej univerzity.

"Steven Jimenez pred rokmi odcestoval do Laramie, kde Matthew Shepard zomrel, zozbierať rozhovory pre film o jeho živote a smrti. Takmer okamžite začal počúvať príbehy úplne opačné než tie v médiach."

Zdieľať

V septembri tohto roku však táto ikona padla, keď v USA vyšla kniha „Book of Matt“. Jej autor, otvorene homosexuálny a ocenený novinár Steven Jimenez pred rokmi odcestoval do mestečka Laramie, kde Matthew Shepard zomrel, zozbierať rozhovory pre film o jeho živote a smrti. Takmer okamžite začal počúvať príbehy úplne opačné než tie v médiach. Je menej známe vyjadrenie jeho matky, že Matthew si niesol traumy zo znásilnenia počas stredoškolského výletu v Maroku. Toto je podľa viacerých štúdií typické pre naštartovanie homosexuálneho správania (vnímané ako iniciovanie do dospeláckeho života) – až 3-krát častejšie obete sexuálneho násilia neskôr volia homosexuálny životný štýl. (1) Ďalší zamlčiavaný fakt - Matthew pár dní pred smrťou vedel, že je HIV pozitívny.

Po 15 rokoch vychádza kniha, ktorá odhaľuje, čo všetci v meste vedeli, že Matthew bol hlboko ponorený do sveta drog, príležitostne bol sám dílerom a hlavne, že vedel, kto boli jeho vrahovia. Navyše on a jeho vrahovia spolu praktizovali sodomiu. Jeho hlavný vrah Aaron McKiney bol bisexuál, ktorý tiež zažil znásilnenie. Kniha vysvetľuje, že k zavraždeniu pravdepodobne viedlo to, že Matthew mal novú dávku metamfetamínu a jeho vrahovia ju chceli. Aaron mal už 5-dňový absťák od metamfetamínu, štádium, ktoré vedie k maniackemu násiliu. Jeho smrť bola prirovnávaná ku Kristovej, lebo bol priviazaný o plot a brutálne mučený. Našli ho až po 18 hodinách so slzami na zakrvavenej tvári a premrznutého. 12. októbra zomrel v nemocnici na dôsledky ťažkého poškodenia mozgu.

Nečudo, že informácie o knihe sa zatiaľ nedostali do mainstreamových médií. Informovali o nej zatiaľ len LGBT a konzervatívne média. Nabúrava celý jeden obrovský mýtus, že tí, ktorí praktizujú homosexuálne aktivity, sú utláčaní heterosexuálnou väčšinou až na pokraj násilia. Faktom však je, že homosexuáli sú častejšie obeťami násilia zo strany homosexuálneho partnera (tzv. domáce násilie) a nie od „heterosexuálov“. (2) Pred mainstreamom má však ostať tajomstvom ohromné množstvom partnerov typické pre sodomizujúcich mužov. Psychiater Dr Satinover v úžasnej knihe „Homosexualita a politika pravdy“ poukazuje na realitu, že sexuálna vernosť u „homosexuálov“ sa neočakáva a takýto nebezpečný životný štýl vedie k množstvu vážnych ochorení.

Zároveň tieto osoby oveľa častejšie trpia depresiami i závislosťami na alkohole a drogách. (3) Mnohé štúdie potvrdzujú, že osoby s príťažlivosťou k tomu istému pohlaviu sú vlečené nevyriešenými zraneniami z minulosti. Tzv. Gibsonova správa z roku 1989, ktorá ako prvá tvrdila, že až 30% samovrážd dospievajúcich spôsobuje zastrašovanie pre ich „neheterosexuálnu orientáciu“, sa zdiskreditovala pre vymyslené výsledky. (4) Nikdy nebola potvrdená, ale naopak spochybnená ďalšími štúdiami i americkou kapacitou na samovraždy dospievajúcich, psychiatrom z Kolumbijskej univerzity Dr. Petrom Schafferom. Faktom je, že miery mentálnych porúch u osôb s homosexuálnym životným štýlom sú rovnako vysoké v „tolerantných“ krajinách (Holandsko, Škandinávia a pod), kde sú už desaťročia legálne registrované partnerstvá, ako v tzv. netolerantných.

Zdieľať

Skutočný príbeh Matthew Shepparda je len potvrdením týchto faktov o škodlivosti homosexuálneho životného štýlu, ktorý sa tiež vyznačuje vysokou mierou patologických javov ako bulímia a antisociálne správanie, dvakrát vyššou mierou rakoviny, vysokou mierou pohlavných ochorení a až 50-násobne vyššou mierou ochorenia na AIDS. Najnovšie americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb uvádza, že až v 95% prípadov sa HIV prenáša u mladých mužov cez homosexuálne praktiky. Tie sú však zároveň vládnymi autoritami propagované...

Rodičia zavraždeného študenta založili Nadáciu Matthew Sheparda s cieľom presadzovať legislatívu na prevenciu nenávistných zločinov. Vystúpili i v OSN a nedávno absolvovali turné po európskych hlavných mestách, kde americké veľvyslanectva organizovali osvetu o „právach LGBT“ ako primárnej oblasti americkej zahraničnej politiky. Škoda len, že propagujú životný štýl, ktorý ich syna dohnal k brutálnej smrti namiesto, aby rodičov varovali pred tým, ako sa dieťa môže ocitnuť v homosexuálnej pasci a čo to všetko obnáša. To by si však asi museli priznať podiel viny za modernú „toleranciu“ namiesto skutočnej lásky k svojmu synovi, ktorý, ak by hľadal odbornú pomoc so svojimi problémami, nemusel takto skončiť. Ak by sa nestal obeťou vraždy a pokračoval vo svojom životnom štýle, asi by sa aj tak dneška nedožil.

Jana Ray-Tutková
Autorka je riaditeľka Centra pre bioetickú reformu.

Poznámky:
(1) Wilson, H., & Widom, C. (2009). Does Physical Abuse, Sexual Abuse, or Neglect in Childhood Increase the Likelihood of Same-sex Sexual Relationships and Cohabitation? A Prospective 30-year Follow-up Archives of Sexual Behavior, 39 (1), 63-74 DOI: 10.1007/s10508-008-9449-3 
(2) Miera domáceho násilia medzi gay a lesbickými pármi je asi 25-33%. Barnes, „It's Just a Quarrel,“ American Bar Association Journal (eb 1998) alebo na www.aardvarc.org/dv/gay.shtml 
(3) "Gays Are More Prone to Substance Abuse“ – Homosexuáli sú náchylnejší k vytvoreniu závislosti, Insight, Nov 5, 1990 a tiež Fergusson at al., „Is Sexual Orientation Related to Mental Health Problems?“, Theo Sandort et al. „Same-Sex Sexual Behavior and Psychiatric Disorders: Findings from the Netherlands Mental Health Survey and Incidence Study (NEMESIS)“, Archives of General Psychiatry 58, no.1 (Jan 2001): 85-91 a tiež Susan Cochran, J. Greer Sullivan, Vickie Mays, „Prevalence of Mental Health Disorders, Psychological Distress, and Mental Health Services Use Among Lesbian, Gay, and Bisexual Adults in the United States“, Journal of Consulting and Clinical Psychology 73, no. 1 (2003): 53-61 a tiež J. Michael Bailey, „Homosexuality and Mental Illness,“ Archives of General Psychiatry 56, no. 10 (Oct 1999):883  
(4) Peter LaBarbera, „The Gay Youth Suicide Myth“ na http://www.orthodoxytoday.org/articles/LabarberaSuicideMyth.php

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo