FOTOGALÉRIA: Za rodinu pochodovalo približne tisíc Bratislavčanov

Na dnešný bratislavský pochod Hrdí na rodinu prišlo odhadom asi 1000 ľudí rôznych vekových kategórií, prevažne rodiny s deťmi. 

Pochod začal zhromaždením pred budovou NR SR o 15:00 hod., kde ľudia vytvorili živú reťaz (po odmeraní dlhú 585 m, čo je slovenský rekord) a postupne zišli do centra mesta na Hlavné námestie. Tu deti čakal pripravený program s niekoľkými jednoduchými hrami.

Cieľom pochodu bolo vyjadriť radosť z rodiny a poukázať na jej výnimočné postavenie v spoločnosti. Vyjadrovali to aj nápisy na tričkách, ktoré si účastnici zakúpili a mali ich počas pochodu na sebe oblečené: Rodina je úžasná a výnimočná, lebo deti sú naša budúcnosť, či Mama a tato navždy: Nič nie je lepšie pre deti. Hrdí na rodinu

Zdieľať

Pochod pritom nemal takmer žiadnu mediálnu podporu, nebolo okolo neho veľa policajných vozov, nemal ani žiadnu politickú pozornosť. Prešiel mestom bez akýchkoľvek pokrikov pokojne a úplne skromne, a vo vedomí ľudskej blízkosti a radosti z detí šíril okolo seba veľmi pohodovú atmosféru. Málokedy sa v centre Bratislavy odohrá také predstavenie.

Akcia sa konala paralelne s Gay pridom, ich účastníci sa však navzájom nestretli (ani to nemali v úmysle). Zaujímavé tiež je, že podľa odhadov na rodinný pochod prišlo tohto roku porovnateľne alebo dokonca aj viac ľudí. Oproti obrovskému nepomeru v niekoľko týždňovej mediálnej pozornosti voči týmto akciám je to neuveriteľný výsledok. V podstate je to taký krásny malý zázrak.

Pozrite si fotogalériu.

Foto: Jozef Filko (26), Lukáš Obšitník (5). Viac fotiek nájdete aj na facebookovej stránke pochodu.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo