Najproduktívnejší hráč MS je zatiaľ Fín Aho

Slovenský útočník Ladislav Nagy je na 8. mieste.

Fínsky útočník Sebastian Aho je po zápasoch v základných skupinách najproduktívnejší hráč a zároveň aj najlepší strelec hokejových MS v Dánsku. V siedmich zápasoch nazbieral 17 kanadských bodov za 9 gólov a 8 asistencií. Slovenský útočník Ladislav Nagy si v poslednom zápase proti Bielorusku štatistiky zlepšil o 5 bodov a so ziskom 10 bodov je na 8. priečke.

Aho sa na prvú priečku bodovania vrátil po tom, ako ho z nej nakrátko vytlačil Američan Patrick Kane. Ich vzájomná konfrontácia v závere A-skupiny však vyznela pre Fína, ktorý strelil hetrik. Kane mal bilanciu 1+1. Záverečný zápas v skupine sa individuálne vydaril aj slovenskému útočníkovi Ladislavovi Nagyovi, ktorý prihral na 5 gólov a v bodovaní turnaja mu patrí 8. miesto. Medzi nahrávačmi je s 9 asistenciami na druhom mieste za Kaneom, ktorý má o dve viac.

Slovenský tím bol počas zápasov základných skupín dlho líder v úspešnosti bránenia oslabení. Dva inkasované góly v početných nevýhodách proti Bielorusom však mierne pokazili slovenskú úspešnosť. Jej výsledná hodnota 85,71 percenta je po Kanade a Fínsku tretia najlepšia.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo