Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. máj 2018

Izrael oznámil, že pri útoku zasiahol "takmer všetky" iránske ciele v Sýrii

Izraelský minister obrany Avigdor Lieberman oznámil, že armáda zasiahla v noci na štvrtok "takmer všetky" miesta s iránskou infraštruktúrou v Sýrii.

Lieberman zdôraznil, že Izrael neľútostne zareagoval na bezprecedentný raketový útok iránskych síl v Sýrii proti židovskému štátu, proti jeho vojenským pozíciám na Golanských výšinách, ku ktorému došlo v noci na štvrtok už skôr. Podľa slov ministra nikto v Izraeli neutrpel pri iránskom útoku zranenia a všetky iránske rakety buď armáda zachytila a zneškodnila, alebo nedoleteli do cieľa.
      

Minister obrany na každoročnej bezpečnostnej konferencii v pobrežnom meste Herzlija, severne od metropoly Tel Aviv, takisto povedal, že "keď na nás prší, ich zaplaví".
      

Izrael podľa vyhlásenia armády odvetne zaútočil na sklady zbraní, logistické centrá a stanovištia logistiky a rozviedky, ktoré používajú elitné iránske jednotky al-Kuds v Sýrii. Pri odvetných náletoch zničil Izrael aj niekoľko sýrskych systémov protivzdušnej obrany.
      

Izrael zaútočil na desiatky iránskych cieľov v Sýrii a odpovedal tak na spomínané raketové ostreľovanie izraelských pozícií na Golanských výšinách iránskymi oddielmi al-Kuds. Išlo o dosiaľ najvážnejšiu vojenskú konfrontáciu medzi oboma zarytými nepriateľmi, Izraelom a Iránom, a o najväčšiu vojenskú operáciu Izraela v Sýrii od vojny z roku 1973.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.