Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. máj 2018

Izrael oznámil, že pri útoku zasiahol "takmer všetky" iránske ciele v Sýrii

Izraelský minister obrany Avigdor Lieberman oznámil, že armáda zasiahla v noci na štvrtok "takmer všetky" miesta s iránskou infraštruktúrou v Sýrii.

Lieberman zdôraznil, že Izrael neľútostne zareagoval na bezprecedentný raketový útok iránskych síl v Sýrii proti židovskému štátu, proti jeho vojenským pozíciám na Golanských výšinách, ku ktorému došlo v noci na štvrtok už skôr. Podľa slov ministra nikto v Izraeli neutrpel pri iránskom útoku zranenia a všetky iránske rakety buď armáda zachytila a zneškodnila, alebo nedoleteli do cieľa.
      

Minister obrany na každoročnej bezpečnostnej konferencii v pobrežnom meste Herzlija, severne od metropoly Tel Aviv, takisto povedal, že "keď na nás prší, ich zaplaví".
      

Izrael podľa vyhlásenia armády odvetne zaútočil na sklady zbraní, logistické centrá a stanovištia logistiky a rozviedky, ktoré používajú elitné iránske jednotky al-Kuds v Sýrii. Pri odvetných náletoch zničil Izrael aj niekoľko sýrskych systémov protivzdušnej obrany.
      

Izrael zaútočil na desiatky iránskych cieľov v Sýrii a odpovedal tak na spomínané raketové ostreľovanie izraelských pozícií na Golanských výšinách iránskymi oddielmi al-Kuds. Išlo o dosiaľ najvážnejšiu vojenskú konfrontáciu medzi oboma zarytými nepriateľmi, Izraelom a Iránom, a o najväčšiu vojenskú operáciu Izraela v Sýrii od vojny z roku 1973.

Inzercia

Odporúčame