Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. máj 2018

ZTE zastavila svoje hlavné podnikateľské aktivity pre sankcie USA

Firma ZTE Corp zastavila svoje hlavné podnikateľské aktivity. Dôvodom je zákaz zo strany USA týkajúci sa predaja súčiastok a softvéru spoločnosti. Druhý najväčší čínsky výrobca telekomunikačného vybavenia sa snaží o zmenu alebo zrušenie zákazu.

Spoločnosť ZTE tvrdo zasiahlo nariadenie Washingtonu, ktoré zakazuje americkým firmám dodávať jej súčiastky a technológie. Dôvodom bolo porušenie exportných reštrikcií Spojených štátov, keď firma nelegálne dodávala tovary do Iránu a Severnej Kórey.

"V dôsledku tohto zákazu boli prerušené dôležité prevádzkové aktivity firmy," uviedla ZTE v stredu v správe pre burzu. Spoločnosť dodala, že zatiaľ má dostatok hotovosti a bude plniť svoje záväzky.

ZTE je spoločne so spoločnosťami, ako sú Huawei, Ericsson a Nokia, jedným z najväčších výrobcov telekomunikačného vybavenia na svete. Firma je závislá od firiem v USA, ako sú Qualcomm a Intel, od ktorých dostáva až tretinu súčiastok. Podľa analytikov bude pre ZTE ťažké zostať konkurencieschopnou aj v prípade, ak by firma dokázala nájsť dodávateľov mimo USA.

ZTE uviedla, že aktívne komunikuje s americkou vládou, aby dosiahla modifikáciu alebo zrušenie zákazu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.