Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. máj 2018

SOHR: Najmenej 15 obetí si vyžiadal izraelský útok na iránske jednotky v Sýrii

Najmenej 15 ľudí zahynulo pri útoku izraelských vzdušných síl na iránske jednotky rozmiestnené na juhu Sýrie. Podľa stredajšieho vyhlásenia Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) bolo medzi obeťami osem Iráncov, píše agentúra Reuters.

K raketovému útoku na základňu sýrskej armády pri meste Kiswa, ležiacom necelých 20 kilometrov juhozápadne od metropoly Damask, došlo v noci na stredu krátko po oznámení Spojených štátov, že odstupujú od dohody o jadrovom programe Iránu.
      

Sýrska tlačová agentúra SANA uviedla, že vládnym jednotkám protivzdušnej obrany sa dve izraelské rakety podarilo zneškodniť ešte predtým, ako mohli zasiahnuť cieľ.
      

Izraelské ministerstvo obrany správy o útoku odmietlo komentovať. Krátko predtým však Izrael oznámil, že spozoroval "nezvyčajnú činnosť iránskych síl v Sýrii", a nariadil otvorenie krytov civilnej ochrany na Izraelom kontrolovaných Golanských výšinách.
      

Izrael už viackrát varoval, že nebude tolerovať nepretržitú vojenskú prítomnosť Iránu v Sýrii - krajine susediacej so židovským štátom. Irán je dôležitým spojencom sýrskeho prezidenta Bašára Asada a poskytuje jeho armáde významnú vojenskú pomoc.

Inzercia

Odporúčame

Trenčianski podnikatelia Janíček a JStrelčík žiadajú obnovenie konania

Trenčianski podnikatelia Janíček a JStrelčík žiadajú obnovenie konania

Trenčianski podnikatelia Ondrej Janíček a Jozef Strelčík žiadajú o obnovu konania v kauze vydierania, za ktorú ich pred 16 rokmi odsúdila terajšia štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti, vtedy sudkyňa Monika Jankovská. Odsúdení boli za vydieranie považskobystrického podnikateľa Tibora Jurisu. Tvrdia, že Jurisa podpísal krivú výpoveď. Jankovská sa podľa svojich slov k zločincom nevyjadruje. Avizovala, že sa bude brániť právne.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.