Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
30. apríl 2018

Je naozaj Kaliňák zapletený do únosu vietnamského komunistu? (podcast)

Rozhovor s Martinom Hanusom o pozoruhodnom únose bývalého vietnamského politika, ku ktorému došlo v Berlíne.
Je naozaj Kaliňák zapletený do únosu vietnamského komunistu? (podcast)

Minister vnútra SR Robert Kaliňák počas prijatia vietnamského ministra verejnej bezpečnosti Toa Lama 6. marca 2017 v Bratislave. FOTO TASR - Dano Veselský

Tajní agenti vtiahli bývalého komunistického funkcionára Trinh Xuan Thanha do dodávky aj spolu s jeho milenkou, potom zamierili na vietnamské veľvyslanectvo v Berlíne. Podľa najnovších zistení nemeckých médií únoscovia o pár dní využili slovenský vládny špeciál, ktorý bol vládnej vietnamskej delegácii zapožičaný na cestu do Moskvy. Slovenské úrady v reakcii na podozrenia zo spoluúčasti na únose nevylúčili, že unesený Vietnamec bol prepravený prostredníctvom nášho lietadla, ak sa to však udialo, išlo o zneužitie našej pohostinnosti.

Denník Frankfurter Allgemeine Zeitung zverejnil informáciu, že na rozhovoroch vietnamského ministra pre verejnú bezpečnosť s bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom sa v rámci vietnamskej delegácie zúčastnili aj dvaja hlavní podozriví z únosu, ktorých prenajaté auto bolo odstavené na parkovisku pred vládnym hotelom Bôrik. Aspoň tak sa to podarilo zachytiť z dát GPS. Nemecký denník si preto položil otázky: "Prečo došlo k stretnutiu, na ktoré prišli viacerí vietnamskí hlavní podozriví? Rokovali Vietnam a Slovensko o tom, ako Trinha dostať z Európy? Dokonca s tým Slovensko za istých okolností pomáhalo?" 

Podcasty denníka Postoj | RSS

 

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva