Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. 07. 2013, 16:27

AKTUÁLNE: Boj za život sa dostal aj do oblakov

Návštevníkov aj obyvateľov Košíc dnes upútal „lietajúci“ kňaz Andrej Legutký, ktorý na svojom paraglide preletel trasu septembrového Národného pochodu za život. Organizátori Národného pochodu za život nezaháľajú a boj o ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť dnes presunuli aj ...

Návštevníkov aj obyvateľov Košíc dnes upútal „lietajúci“ kňaz Andrej Legutký, ktorý na svojom paraglide preletel trasu septembrového Národného pochodu za život.

Organizátori Národného pochodu za život nezaháľajú a boj o ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť dnes presunuli aj do oblakov. V Košiciach, kde sa 22. septembra pochod uskutoční, dnes pozornosť verejnosti upútal  farár z obce Vrbovo a skaut Andrej Legutký.

„Chceme, aby sa ľudia aspoň na chvíľu prestali pozerať iba na prízemné veci a aby upreli zrak do výšok."

Zdieľať

„Andrej preletel na svojom paraglide ponad 2,5 kilometrovou trasou septembrového Národného pochodu za život od Katedrály sv. Alžbety cez Alžbetinu, Šrobarovú, Kuzmányho, Strojárenskú, Komenského a Hlavnú ulicu. Na svojom padáku mal sedemmetrový nápis 'POCHOD ZA ŽIVOT',“ informoval hovorca pochodu Tomáš Kováčik.

„Chceme, aby sa ľudia aspoň na chvíľu prestali pozerať iba na prízemné veci a aby upreli zrak do výšok. A lietanie je skvelým spôsobom, ako ich upozorniť na vyššie ideály ako je ochrana ľudského života,“ povedal paraglidista a kňaz Andrej Legutký.

Cieľom organizátorov Národného pochodu za život je, aby sa 22. septembra v Košiciach zišlo niekoľko desiatok tisíc ľudí oslavujúcich život. Okrem preletu nad Košicami sa začiatkom júla pokúsili o zápis slovenského rekordu v najväčšom nápise na Mariánskej hore v Levoči. „Vytvorili sme 112 metrov dlhý a tri metre široký nápis, na ktorom pracovali štyria ľudia počas dvoch týždňov,“ vysvetlil Kováčik. Dodal, že text “NÁRODNÝ POCHOD ZA ŽIVOT KOŠICE 22.9.13″ nasprejovali s použitím 33 litrov farby a mohli ho poľahky vidieť všetci návštevníci Mariánskej hory v Levoči počas tradičnej každoročnej púte.

„Dúfame, že aj touto netradičnou formou vyvoláme záujem jednotlivcov a verejnosti o ochranu ľudského života,“ uzavrel Dušan Škurla, jeden z organizátorov pochodu.

Lukáš Melicher

Foto: pochodzazivot.sk

Odporúčame

Pápež František: Nebuďme svetácki

Pápež František: Nebuďme svetácki

Svätý Otec František varoval pred svetáctvom a upozornil na riziko zúženia cirkvi na charitatívnu organizáciu. “Keď kráčame bez kríža, nie sme Pánovými učeníkmi. Sme svetácki, sme biskupi, kňazi, kardináli, pápeži, ale nie sme Pánovi učeníci,” hovoril vo štvrtok popoludní v Sixtínskej kaplnke na sv...