AKTUÁLNE: Boj za život sa dostal aj do oblakov

Návštevníkov aj obyvateľov Košíc dnes upútal „lietajúci“ kňaz Andrej Legutký, ktorý na svojom paraglide preletel trasu septembrového Národného pochodu za život.

Organizátori Národného pochodu za život nezaháľajú a boj o ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť dnes presunuli aj do oblakov. V Košiciach, kde sa 22. septembra pochod uskutoční, dnes pozornosť verejnosti upútal  farár z obce Vrbovo a skaut Andrej Legutký.

„Chceme, aby sa ľudia aspoň na chvíľu prestali pozerať iba na prízemné veci a aby upreli zrak do výšok."

Zdieľať

„Andrej preletel na svojom paraglide ponad 2,5 kilometrovou trasou septembrového Národného pochodu za život od Katedrály sv. Alžbety cez Alžbetinu, Šrobarovú, Kuzmányho, Strojárenskú, Komenského a Hlavnú ulicu. Na svojom padáku mal sedemmetrový nápis 'POCHOD ZA ŽIVOT',“ informoval hovorca pochodu Tomáš Kováčik.

„Chceme, aby sa ľudia aspoň na chvíľu prestali pozerať iba na prízemné veci a aby upreli zrak do výšok. A lietanie je skvelým spôsobom, ako ich upozorniť na vyššie ideály ako je ochrana ľudského života,“ povedal paraglidista a kňaz Andrej Legutký.

Cieľom organizátorov Národného pochodu za život je, aby sa 22. septembra v Košiciach zišlo niekoľko desiatok tisíc ľudí oslavujúcich život. Okrem preletu nad Košicami sa začiatkom júla pokúsili o zápis slovenského rekordu v najväčšom nápise na Mariánskej hore v Levoči. „Vytvorili sme 112 metrov dlhý a tri metre široký nápis, na ktorom pracovali štyria ľudia počas dvoch týždňov,“ vysvetlil Kováčik. Dodal, že text “NÁRODNÝ POCHOD ZA ŽIVOT KOŠICE 22.9.13″ nasprejovali s použitím 33 litrov farby a mohli ho poľahky vidieť všetci návštevníci Mariánskej hory v Levoči počas tradičnej každoročnej púte.

„Dúfame, že aj touto netradičnou formou vyvoláme záujem jednotlivcov a verejnosti o ochranu ľudského života,“ uzavrel Dušan Škurla, jeden z organizátorov pochodu.

Lukáš Melicher

Foto: pochodzazivot.sk

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo