Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kultúra
20. apríl 2018

Postoj na BHD: Daniška s Maďaričom, Múčka o kočíkovaní

Začal sa festival kresťanskej kultúry Bratislavské Hanusove dni. Postoj bude pri tom.
Postoj na BHD: Daniška s Maďaričom, Múčka o kočíkovaní

Je etické, ak si dá muž počas kočíkovania pivo? V akej dimenzii sa ocitá otec, keď chytá rukoväť kočíka? Aj na tieto otázky budú hľadať odpovede náš šéfredaktor Fero Múčka a komentátor denníka SME Pavol Hardoš. Debata s názvom Muž, ktorý kočíkuje, sa uskutoční v sobotu 28. apríla o 18.45 v divadle Malá scéna STU v rámci festivalu Bratislavské Hanusove dni (BHD). 

Diskusia vznikla na základe Ferovho článku Tajné zápisky chlapa, ktorý kočíkuje v meste. V ňom sa šéfredaktor Postoja podľa niektorých dopustil prešľapov, o čom písal napríklad aj vysokoškolský pedagóg Pavol Hardoš. Ako dopadne stret Múčka – Hardoš, uvidíme o týždeň. 

Na festivale BHD môžete stretnúť aj ďalších ľudí z redakcie Postoja.

Už v sobotu 21. apríla o 20.00 bude Jozef Majchrák moderovať diskusiu o tom, ako vidia Európu slovenskí pravicoví politici? Do debaty prijali pozvanie Alojz Hlina, Milan Krajniak, Branislav Škripek a Eugen Jurzyca. Riešiť budú aj otázky, či máme byť v jadre za každú cenu alebo ako sa postaviť k Poľsku a Maďarsku?

Diskusia bude súčasťou Summitu konzervatívnej politiky, ktorý pripravujú organizátori BHD v spolupráci s Medzinárodným republikánskym inštitútom a je novým formátom festivalu BHD. 

Pondelok 23. apríla o 18.00 je na programe diskusia denníka Postoj s bývalým ministrom kultúry Markom Maďaričom. Kolega Jaroslav Daniška sa bude bývalého podpredsedu Smeru pýtať aj na príčiny a dôsledky politickej krízy na Slovensku a tiež na to, aké je politické dedičstvo vlád Smeru.

Ten istý večer o 20.00 bude kolega Jaroslav viesť debatu s európskymi konzervatívnymi intelektuálmi Roccom Buttiglionem a Romanom Jochom o výzvach pre súčasnú Európu. 

Inzercia

Slávka Kubíková z Postoja vystúpi v sobotu 28. apríla o 20.00 v pásme o technológiách v našich životoch. Okrem nej sa do debaty o tom, či nás technológie oslobodzujú alebo ničia, zapoja aj Peter Irikovský, Baška Klimek, Petra Kotuliaková či benediktínsky mních Michal Mária Kukuča. 

Na BHD môžete stretnúť okrem ľudí z Postoja aj ďalšie postavy, ktoré poznáte z našich stránok. Kňaz a odborník na spisovateľa J. R. R. Tolkiena Pavol Hrabovecký, s ktorým sme mali rozhovor na Postoji v novembri, bude mať prednášku o kresťanskej symbolike v diele Tolkiena v stredu 25. apríla o 20.00. Akcia bude sprevádzaná filmovou hudbou a literárnym prednesom. 

Čitateľom Postoja známy americký kardinál Raymond Leo Burke vystúpi v piatok 27. apríla o 18.00 s prednáškou o manželstve, v rámci svojej návštevy bude slúžiť aj dve sväté omše, z toho jednu tridentskú. 

Patrik Daniška bude s Oľgou Pietruchovou diskutovať o Istanbulskom dohovore vo štvrtok 26. apríla o 20.00. 

Okrem spomínaných akcií sa môžete tento rok tešiť na bohatý program BHD, ktorý najbližších osem dní ponúkne takmer 50 podujatí. Celý program nájdete na stránke www.bhd.sk

 

Odporúčame