Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
18. 04. 2018, 15:41

Knižný dar k prvému svätému prijímaniu

Akáto nádherná chvíľa, keď deti prichádzajú k prvému svätému prijímaniu. Kostol  prevoňaný vznešenou atmosférou,  deti s rozžiarenými  očami v krásnom slávnostnom šate a hrdí rodičia. Je to veľká vec prijať do svojho srdca Ježiša!
Knižný dar k prvému svätému prijímaniu

Každý z príbuzných chce niečo dieťatku podarovať, aby  podčiarkol význam tejto veľkej udalosti v živote veriaceho človeka. Jedným z darčekov, ktorý navždy ostane spomienkou je práve kniha. My  sme vybrali niekoľko typov,  zámerne trošku netradičnejšie, aby dieťa okrem tých klasických pamätných kníh, ktoré dostane možno od iného blízkeho, získalo aj knihu, ktorá s ním bude rásť. Knihu, ktorú si rado prečíta teraz, ale aj o niekoľko rokov.

Bruno Ferrero: Príbehy pre potešenie duše

Takouto knihou je aj  exkluzívne vydanie od  populárneho Bruna Ferrera.  Autor sa v tejto knihe zameral na  témy o láske, rodine, ďalekých krajoch i malých zázrakoch. Tieto krátke, ale trefné a povzbudivé  príbehy sú ako tabletky duchovnej múdrosti.

Iva Hothová: Komiksová biblia

Dobrou voľbou je aj Božie slovo – slovo plné lásky v trochu netradičnejšej forme. Každá forma je dobrá, ak po nej siahne človek a obzvlášť mladý. Táto komixová podoba obsahuje 233 biblických príbehov, ktoré sú veľmi pútavo prerozprávané a nádherne ilustrované.

Wilhelm Hünermann: Zázrak v Cove da Iria

Kto by nepoznal príbeh troch pastierikov:  Lucie, Františka a Hyacinty, ktorí zažili niečo ohromné, keď sa im viackrát zjavila Panna Mária. No prečítať si toto pútavé dielo od autora Wilhelma Hünermanna, známeho  ľudového spisovateľa, je naozaj zážitkom.

V. Schauberová; M. Schindler : Veľká kniha o svätých

V tejto  knihe sú zobrazené životy 98 svätých v rozprávaní, ktoré je ľahko pochopiteľné deťom, ale s potešením si ju prečítajú aj dospelí. Každá stránka je venovaná jednému patrónovi. Je tu opísaný nielen život svätca, ale príbeh končí vysvetlením zvykov a tradícií, ktoré vyplynuli z ich života. Vzrušujúce legendy a tradície hovoria o patrónoch, ktoré sa nechali riadiť Bohom v rozhodujúcich situáciách svojho života a ktorí bojovali za jeho lásku.

Miroslav Saniga: Rok v prírode

Zdá sa vám táto kniha  zvláštnym  typom k prvému sv. prijímaniu?  Aj cez prírodu môžeme vnímať Božiu lásku a krásu Jeho stvorení. V knihe sú  fascinujúce fotografie, zaujímavé príhody so zvieratami, rozprávanie pretkané láskou ku všetkému živému. Vedec  Miroslav Saniga  popisuje udalosti, ktoré v prírode prebiehajú pravidelne počas roka  a pozýva k prežitiu dobrodružstiev a  ich spoznávaniu priamo v lone hôr, lúk či parkov.

Zo všetkého najviac želáme prvoprijímajúcim deťom, aby si uvedomili, že mať za priateľa Ježiša je výnimočný dar.  A aby na to nikdy nezabudli!

Viac kresťanských kníh nájdete na Zachej.sk.

Ami Pavlišinová

Odporúčame