V nominácii na Lotyšov už aj Sekera, v utorok sa pripojí k tímu

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera z Edmontonu Oilers sa bude hlásiť trénerovi Craigovi Ramsaymu a generálnemu manažérovi Miroslavovi Šatanovi na utorňajšom zraze pred prípravnými zápasmi s Lotyšskom.

Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu Ľadového hokeja (SZĽH).

Hoci v závere základnej časti NHL laboroval 31-ročný zadák so zranením, rozhodol sa posilniť Slovensko na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Dánsku (4.–20. mája).

"V utorok sa pripájam k mužstvu," povedal reprezentačný obranca, ktorý môže štartovať už na svojich siedmich majstrovstvách sveta v kariére.

Pri poslednej účasti na MS v Rusku pred dvoma rokmi bol Sekera kapitánom národného tímu, ktorý na šampionáte obsadil konečné 9. miesto. V akom zdravotnom stave prišiel na Slovensko a či mu zranenie dovolí predstaviť sa na budúci týždeň v domácich zápasoch Euro Hockey Challenge proti Lotyšsku bude Sekera informovať počas utorňajšieho zrazu reprezentačného tímu.

Slovenská hokejová reprezentácia si rozloží tréningový kemp v Poprade. Tam totiž zverenci trénera Ramsayho odohrajú prípravný zápas s Lotyšskom (21. apríla). Ešte deň predtým sa s tým istým súperom stretnú v Michalovciach.

Slováci doteraz v rámci série Euro Hockey Challenge odohrali 4 zápasy. So Švédskom prehrali 3:6 a 1:7, proti strieborným medailistom z olympijského hokejového turnaja Nemcom zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch a 4:1.

Okrem Andreja Sekeru pribudnú do kádra ďalší dvaja obrancovia. Sú nimi Dominik Graňák a Adam Jánošík, ktorý trénoval s tímom už minulý týždeň, ale do Nemecka na zápasy EHC necestoval. Z mužstva pre tento zraz vypadli Martin Gernát a Richard Stehlík.
 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo