Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
13. apríl 2018

3x3 alebo 3 osobnosti a ich 3 knihy, ktoré pohladia dušu a posunú vo viere

​Sú všeobecne známymi autoritami, ktorých pozná celé Slovensko a Česko a zvesť o ich službe a oddanosti Bohu sa šíri aj za hranice spomínaných krajín. Sú horlivými služobníkmi, ktorí vášnivo nasledujú Krista.
3x3 alebo 3 osobnosti a ich 3 knihy, ktoré pohladia dušu a posunú vo viere

Predstavujeme 3 veľké osobnosti viery Michala Zamkovského, Mariána Kuffu a Maxa Kašparů a ich 3 knihy, ktoré pohladia dušu a zároveň posunú vo viere a prežívaní vzťahu s Bohom. 

 

Michal Zamkovský: Spovedal som Slovensko

Vynikajúca kniha plná hodnotných myšlienok, v ktorých páter Michal Zamkovský pozýva čitateľa do hlbokého vzťahu s Bohom a otvorenosti a vnímavosti na Ducha Svätého. Titul Spovedal som Slovensko pritom ani zďaleka nie je „len“ o sviatosti zmierenia. 70-ročný redemptorista sa vyjadruje k mnohým témam od pôsobenia v podzemnej Cirkvi cez charizmatickú obnovu až po boj s diablom. Využíva pritom svoje nespočetné skúsenosti a obrovský nadhľad. Ide o knihu, ktorá zaručene obohatí každého jedného čitateľa.

 

Michal Zamkovský: 7 krokov k dobrej spovedi

Kým v knihe Spovedal som Slovensko otec Michal Zamkovský rozpráva aj o rôznych iných témach, titul Sedem krokov k dobrej spovedi je výbornou príručkou pre tých, ktorým sviatosť zmierenia nie je ľahostajná a chcú sa na ňu aj adekvátne pripraviť. Súčasný misionár milosrdenstva počas svojho pôsobenia pri ľudových misiách vyspovedal tisíce kajúcnikov a tak patrí medzi tých najpovolanejších, ktorí by nás mali usmerňovať pri príprave na spoveď.

 

Michal Zamkovský: Cesta blahoslavenstiev

Tretia publikácia priamo spätá so životom a skúsenosťami otca Michala Zamkovského. Cesta blahoslavenstiev je veľmi vďačná kniha, ktorá povzbudí a upriami pozornosť na skutočnú hodnotu života, ktorou nie je nič iné ako naplnený život v Kristovi. Pápež František v jednej zo svojich homílií povedal, že blahoslavenstvá sú návodom k svätosti. Práve na túto cestu sa nás snaží dostať o. Zamkovský vo svojich hodnotných zamysleniach, ktoré sú plné inšpirácie vykročiť z nášho komfortu a kráčať za Kristom. Cesta je síce strmá, no o to krajšia.

 

Marián Kuffa: Farár Marián Kuffa

Boh je taký špičkový, že aj zo zla dokáže vyťažiť dobro,“ tvrdí v jednej zo svojich odpovedí farár Marián Kuffa v rovnomennej knihe. Jeho otvorenosť dostáva ľudí do kolien. Aj preto je taký populárny. Kvôli práci s ľuďmi na prvý pohľad nižšej spoločenskej vrstvy, musel upraviť svoj slovník a práve jeho jednoduchosť a prostosť, v ktorej sa zároveň skrýva veľká pravda, oslovuje masy. Ide o knihu, z ktorej nechcete spustiť oči, pretože odpovede sú veľmi trefné, poučné a zároveň blízke ľudskému srdcu.

 

Marián Kuffa: Maturita z lásky

Marián Kuffa sa dlhodobo venuje ľuďom na periférii spoločnosti. Ľuďom, ktorí sú na uliciach prehliadaní a ktorým sa ostatní oblúkom vyhýbajú. Veľmi populárny kňaz, ktorý sa kvôli svojej radikálnosti stal tŕňom v oku niektorých kresťanov, má vďaka svojej činnosti a skutkom právo prihovárať sa nám priamo do duše a kázať o láske k blížnym i nepriateľom. Vďaka bezprostrednosti sú jeho slová pútavé a osviežujúce.

Inzercia

 

Marián Kuffa: Kazateľnica život

Dušu rovnako pohladia aj príbehy z knihy Kazateľnica život, ktorá bola vôbec prvotinou obľúbeného farára Kuffu, ktorý sa vymyká všetkým predstavám a „tabuľkám“ o tom, ako by mal vyzerať kňaz. V Žakovciach, kde pôsobí, ho často vídať v špinavých montérkach pri tvrdej práci, vďaka čomu si dokázal získať aj tých najzatrpknutejších  vrahov a iných kriminálnikov. V ich srdciach nenapodobiteľným príkladom pripravil pôdu pre ohlasovanie Božieho Slova. Na jeho činnosti pritom vidieť, že tento ľudský prístup k druhým prináša mnohonásobnú úrodu.

 

Max Kašparů: Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou

Max Kašparů je aj vďaka štúdiu na Univerzite Komenského v Bratislave veľmi populárnou osobnosťou aj tu na Slovensku. Český kňaz a psychiater bol 31 rokov diakonom a za kňaza sa nechal vysvätiť až vo veku 65 rokov. Stalo sa tak 31. septembra 2015. Muž, ktorý sa od útleho veku neustále vzdeláva a rozvíja po všetkých stránkach – telesnej, duchovnej i duševnej – je vďaka svojmu originálnemu pohľadu na život veľkou inšpiráciou pre druhých.

 

Max Kašparů: Nahoru a našišato

Mimoriadne vzdelaný Max Kašparů počas praxe dospel k záveru, že ľudia v súčasnosti potrebujú omnoho viac uzdravenie duchovné ako duševné. Vo svojej publikácii Nahoru a našišato svojským, vtipným štýlom opisuje absurditu života, ktorý vedieme. Na reálnych príbehoch zo života, pri ktorých jeden nevie či sa má smiať alebo plakať, poukazuje na akútnu potrebu nielen duchovného obrátenia, ale aj návratu k obyčajnému rozumu a ľudskosti. 

 

Max Kašparů: O bludných kruhoch a bludných kameňoch

Max Kašparů sa prostredníctvom ďalšej knihy snaží vytiahnuť čitateľov z bludných kruhov našich vzťahov a pokrivených pohľadov na život. Opäť sa opiera o skutočné príbehy, ktorými si prešiel počas svojej služby lekára, psychiatra a diakona. Dennodenne je svedkom troskotajúcich vzťahov a životov. Vďaka svojim skúsenostiam sa snaží jednoduchým jazykom pozvať človeka ku zmene.

 

Viac kresťanských kníh nájdete na Zachej.sk.

Dávid Lech

Odporúčame