Aktuálne 13. apríl 2018

Boston vstúpil do play off NHL víťazne, Chára s asistenciou

TASR
TASR
Hokejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom zdolali na domácom ľade Toronto Maple Leafs jednoznačne 5:1
Jozefína Majchrák Jozefína Majchrák

TASR

Hokejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom vstúpili do play off NHL víťazne. Vo svojom úvodnom zápase vo štvrťfinále Východnej konferencie zdolali na domácom ľade Toronto Maple Leafs jednoznačne 5:1 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá. Chára sa na triumfe podieľal jednou asistenciou.

Slovenský obranca asistoval v 3. tretine pri góle mladíka Seana Kuralyho na 4:1. Darilo sa najmä prvému útoku "medveďov", český krídelník David Pastrňák zaznamenal gól a dve asistencie, Brad Marchand mal bilanciu 1+1. Chára odohral v prvej obrannej dvojici Bruins 19:41 min, pripísal si aj jeden strelecký pokus a dve trestné minúty.