Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
24. jún 2013

PRED LETOM: To najlepšie, čo ste videli na Postoy.sk

castor 11-title2 (1)_0.JPG Za posledný rok sa na Postoyi objavilo vyše päťsto článkov o ľudských príbehoch, vzťahoch, dôležitých informácií z domova i zo sveta, ktoré inde nenájdete, úvahy o viere, politike, filozofii či len tak, o živote. Pred letným oddychom vám pri...

Za posledný rok sa na Postoyi objavilo vyše päťsto článkov o ľudských príbehoch, vzťahoch, dôležitých informácií z domova i zo sveta, ktoré inde nenájdete, úvahy o viere, politike, filozofii či len tak, o živote. Pred letným oddychom vám prinášame redakčný výber toho, k čomu sa oplatí vrátiť. Je to len zlomok toho, čo všetko by stálo za reč, no treba mať aj zmysel pre mieru.

A máme na vás aj prosbu: Pripravovať tento portál znamená investovať do neho veľa času, energie i schopností. Preto vás prosíme, aby ste zvážili možnosť pomôcť nám v tom, hoci len drobným príspevkom.

Vašich 10, 15 či 20 eur, ktoré nám každý mesiac poukážete, bude pre nás znamenať nielen materiálnu podporu, ale aj povzbudenie a odvahu naďalej sa zastávať správnych vecí. Ak Vám záleží na tom, aby ste na túto stránku mohli navštevovať aj v budúcnosti, zriaďte si trvalý platobný príkaz na účet 292 984 6565 / 1100. Kedykoľvek budete mať pocit, že Postoy.sk sa spreneveril poslaniu alebo svoju prácu robí nekvalitne, môžete podporu zrušiť.

Ďakujeme, že ste čitateľmi Postoy.sk, veľmi si to ceníme.

Lukáš Obšitník, šéfredaktor

Prečo sú z mladých ľudí trosky?

Keď sa pozrieme na dnešných dvadsiatnikov či už na pracovisku alebo v spoločenskom živote, ponúka sa nám obraz nezrelých, nerozhodných, zmäkčilých, nezodpovedných mladých ľudí, ktorí sú neistí sami sebou a svojou budúcnosťou. Možno aj nadobudli nejaké technické zručnosti v nejakom odbore, majú celkom slušne platené miesta, ale ich osobný život a ich rodinný život sú jedna obyčajná troska.

Nevidiaci Slovák a jeho priateľ na Mont Blancu

Juraj Práger má 28 rokov. Ako šesťročný prekonal zápal zrakového nervu a postupne prišiel o zrak. Má zachovaný svetlocit, rozlišujem svetlo a tmu, dokáže rozoznať, či je noc alebo deň alebo či svieti lampa. Napriek tomu sa mu spolu s priateľom Konštantínom Kocianom (22) podarilo zdolať Mont Blanc. 

Čo v debate o Benediktovom odstúpení chýba

Vatikán kráča veľmi pomaly – čas meria v storočiach, nie v rokoch. Správa od pápeža Benedikta o nastávajúcej rezignácii počas posledného úseku jeho siedmeho roku v úrade teda zasiahla verejnosť ako blesk.

Liberáli, konzervatívci a nová ortodoxia

V Cirkvi je na vzostupe nové hnutie, kým staré odumiera. Je načase aktualizovať si terminológiu, lebo nový pápež bude zvolený z radov novej ortodoxie a benediktínov.

Naleteli sme na lož, že obmedzenia vo vzťahoch nemajú význam

Škoda, že mnohí ľudia dnes potrebujú mať vlastnú negatívnu skúsenosť, aby odmietli antikoncepciu a išli inou cestou.

Čo príde okrem levov

Popierať trend odkresťančovania Európy je podľa akýchkoľvek čísel nemožné. Objavujú sa však fenomény, ktoré dávajú tušiť, že vývoj bude spletitejší, ako sa dnes zdá.

Inzercia

O diskreditácii arcibiskupa Bezáka

Od začiatku procesu odvolávania arcibiskupa Bezáka sa Slovenskom šíri množstvo dezinterpretácií, význam tvrdení sa účelovo posúva, od Bezáka sa síce oprávnene očakáva svätosť, od jeho oponentov však už akosi nie.

Tri nečakané odkazy zo Slovenska

Názor Františka Mikloška. Slovenskí katolíci majú jednu danosť. Vedia neočakávane, väčšinou proti logike ich dlhodobého, predchádzajúceho správania, postaviť pred svet znak, alebo vyslať odkaz, ktorý sa ukáže neskôr ako prorocký.

Médiá nemajú Cirkvi určovať, čo bude hovoriť

O diskutovaných normách pre vystupovanie kňazov v médiách sme sa rozprávali s hovorcom KBS Jozefom Kováčikom.

Ďalšia veľká francúzska demonštrácia za rodinu, médiá to nezaujíma

Vo Francúzsku bola v nedeľu ďalšia veľká demonštrácia brániaca tradičné chápanie rodiny. Podľa údajov organizátorov na ňu prišlo znovu až okolo milióna ľudí, hoci v médiách sa o tom nehovorí.

Koniec manželstva?

Nenechajme sa pomýliť. Vytrvalosť oponentov homosexuálnych manželstiev priniesla osvetu, ktorá otvorila oči spoločnosti a preklopila verejnú mienku z väčšinového ZA zákon na väčšinové PROTI.

Zabíjanie novorodencov otriasa americkou „vierou v potrat“

Prežili potrat a tak im 'doktor' prestrihol miechu, niekedy aj celý krk a presviedčal okolostojacich, že ide len o potrat. No veru, aký je rozdiel v tom, či človeka zabije v maternici alebo mimo?

KDH nikdy tak nesiahalo na prezidenta, mlčí však ako hrob

Sedemnásť percent pre Jána Čarnogurského je dobré číslo. Nech je povesť viacerých prieskumov akákoľvek, toto vyzerá na logický výsledok, aj keď mnohí neveriacky otvárajú oči.

George Weigel o Benediktovi, kúrii, Cirkvi a konkláve

Čo sa ani nezačalo, nie že nenaplnilo, je reforma vatikánskej byrokratickej mašinérie, aby sa ona stala nástrojom, nie prekážkou pápežovho poslania byť evanjeliovým pastierom a misionárom.

Exorcizmus pápeža Františka

Svet obletelo video s netradičným úkonom, ktorý vykonal pápež František, keď pristúpil k mužovi z Mexika, pripútanom na vozík. Pápežova tvár zvážnela, a miesto pohladenia, ako to pri chorých bežne robieva, položil ruky na hlavu muža a začal sa v tichosti modliť. Muž začal nezvyčajne reagovať, nasledovalo niekoľko hlasných výdychov a následne klesol hlboko do vozíka. Celé to trvalo pár sekúnd, pápež následne prešiel k ďalšiemu chorému.

Bankovať s mBank nemusí byť práve výhodou

Marketingoví manažéri mBank sa minulé leto rozhodli zaujať svojským spôsobom: návštevníkom hudobných festivalov rozdávali kondómy.

Etický rozmer povinného očkovania

Čoraz častejšie sa objavujú závažné, vedeckými metódami overené fakty, ktoré poukazujú nielen na nespoľahlivosť niektorých všeobecne rozšírených vakcín, ale dokonca aj na ich závažné negatívne účinky.

Odporúčame

Jorge Mario Bergoglio: Priečelie ako zrkadlo

Jorge Mario Bergoglio: Priečelie ako zrkadlo

Metropolitan-Cathedral-Buen1.jpg Rabín Skorka sa v jednom zo svojich spisov dotkol stretnutia Jozefa s jeho bratmi, ktoré je znázornené na priečelí arcibiskupskej katedrály. Desiatky rokov nepochopenia sa pretavili do tohto objatia. Sprevádza ho plač a tiež nástojčivá...