31. marec 2018, 08:09

Tatar prispel asistenciou k triumfu Vegas, Chicago prehralo v Colorade

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v zámorskej NHL jednou asistenciou k víťazstvu Vegas Golden Knights nad St. Louis 4:3 po predĺžení.

O dvoch bodoch pre domácich rozhodol presným zásahom v 22. sekunde predĺženia Jonathan Marchessault.

Hokejisti Colorada si posilnili šance v boji o účasť v play off hladkým domácim triumfom 5:0 nad Chicagom. V drese hostí sa predstavil slovenský útočník Tomáš Jurčo, ktorý odohral necelých 13 minút s bilanciou dve strely a mínusový bod.

V dôležitom súboji o vyraďovačku vyhral Anaheim doma nad Los Angeles 2:1 po predĺžení, keď v nadstavení rozhodol Rickard Rakell. Toronto triumfovalo na ľade NY Islanders 5:4, v bránke domácich sa nepredstavil Jaroslav Halák. Teoretickú šancu na play off si udržala Carolina vďaka výhre vo Washingtone 4:1. Tampa Bay je na čele Východnej konferencie po triumfe 7:3 na ľade NY Rangers, dvoma gólmi a asistenciou sa pod to podpísal Cedric Paquette.

pred 28 minútami

Igor Matovič hovorí, že ak by bolo na jeho rozhodnutí, tak by po svojom prípadnom odvolaní nedal ponuku SaS na návrat do koalície. Tvrdí, že to urobí len kvôli svojim koaličným partnerom Sme rodina a Za ľudí. Dodal, že SaS je škodná v politike.

pred 55 minútami

Ekonomická nálada na Slovensku sa naďalej zhoršuje, v septembri 2022 bola najnižšia od marca minulého roku. Aktuálna hodnota indikátora ekonomického sentimentu bola pesimistickejšia aj v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, klesla o 10,4 bodu. Za dlhodobým priemerom tak zaostávala o 12,8 bodu. (tasr)

pred hodinou

„Ak sa chcete vrátiť do vlády, tak v tom vám asistovať nebudeme," odkázal SaS Tomáš Taraba v rozprave k odvolávaniu Igora Matoviča. Strane Richarda Sulíka ponúkol, aby dali hlasy na predčasné voľby. „Matovič nikoho nezaujíma, ľudia chcú predčasné voľby," hovorí.

pred 2 hodinami

Slovenský hokejový útočník Pavol Regenda skóroval pri víťazstve Anaheimu 3:1 nad Arizonou. Jeho náprotivkom v stretnutí bol aj útočník Miloš Kelemen, ktorý sa však do kanadského bodovania nezapísal. Rovnako ako Juraj Slafkovský a Filip Mešár pri prehre Montrealu s Torontom 0:3. (tasr)

pred 4 hodinami

Počasie: Dnes bude oblačno až zamračené a na viacerých miestach dážď alebo prehánky, na západe menej zrážok. Denná teplota 11 až 17 stupňov. Slabý, na západe severozápadný vietor do 20 km/h. (shmú)