Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
09. 03. 2018, 16:01

Akože kovboj – generálny prokurátor

Jaromír Čižnár nie je žiadny kovboj medzi zbabelými pestovateľmi kukurice. Keď je pokoj, chodí medzi nimi síce na koni, no vždy, keď tam prídu zločinci druhej triedy vybrať si svoju daň a treba zakročiť, nejako záhadne tam akurát nie je.
Akože kovboj – generálny prokurátor

Brífing generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Prameň – TA3

Tlačová konferencia generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára mala vyvolať dojem, že generálny prokurátor je niečo ako veľký kovboj v dedine mexikánskych poľnohospodárov, kde sa všetci okrem neho boja niečo urobiť.

Svojimi gestami a grimasami ukazoval, ako pohŕda ľuďmi typu šéf špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik či policajný prezident Tibor Gašpar. Ako pohŕda tým, že sú len politickými nominantmi, ktorí, na rozdiel od neho, sú profesionálne neschopní a nemajú rešpekt u svojich podriadených.

Lenže práve fungovanie prokuratúry v regiónoch je základom, od ktorého sa to celé odráža. Dnes vieme, že taliansky organizovaný zločin a jeho obchodní partneri boli opakovane „riešení na okresoch“.

Miestna prokuratúra mala desiatky prípadov, v ktorých riešila podozrenie na trestné konanie. Nikdy sa však neodhodlala k tomu, aby si tieto jednotlivosti, občas možno drobnosti, pospájala. Aby sa z jednotlivých podaní snažila urobiť si celkový pohľad na danú skupinu.

Jeden z dôvodov, prečo to neurobila, mohol byť aj ten, že napríklad syn okresného prokurátora s Vadalovcami podnikal.

Fungovanie regionálnych skupín zameriavajúce sa na kšefty, ktoré zďaleka pôsobia ako drobnosti, no v sumáre ide o milióny eur, je závislé práve od tohto regionálneho typu podpory.

Veľké politicko-ekonomické kauzy musí pred tvárou celej krajiny hanebne upratovať Kováčik. Fungovanie regionálnej prokuratúry, ktoré nesie oveľa väčšiu zodpovednosť za dianie v krajine, je však v zodpovednosti Čižnára.

Jaromír Čižnár nie je žiadny kovboj medzi zbabelými pestovateľmi kukurice. Keď je pokoj, chodí medzi nimi síce na koni, no vždy, keď tam prídu zločinci druhej triedy vybrať si svoju daň a treba zakročiť, nejako záhadne tam akurát nie je.Keďže ste náš pravidelný čitateľ, tak už viete, že články na Postoji nie sú spoplatnené. Vznikajú len vďaka ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. 

Budeme si veľmi vážiť, ak sa k nim pridáte. Aby sme sa my mohli naplno venovať tvorbe obsahu.

Ďakujeme!

Odporúčame