Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
05. marec 2018

Neurážajte občanov tejto krajiny!

S tým, čo sa dnes v tejto krajine deje, nemá George Soros nič spoločné.
Neurážajte občanov tejto krajiny!

Foto: TASR/Dano Veselský

Neexistuje silnejší dôkaz toho, že Robert Fico stráca pôdu pod nohami, ako jeho dnešná tlačová konferencia a vytiahnutie osoby Georga Sorosa.

Cieľ, ktorý Robert Fico sleduje, je očividný. Narážkou na tohto amerického miliardára a jeho minuloročné stretnutie s prezidentom Andrejom Kiskom chce navodiť dojem, že v pozadí politického tlaku, ktorému dnes musí čeliť, nie je oprávnený hnev ľudí na Slovensku, ale akési globálne temné sily.

Robert Fico a jeho okolie tomuto nezmyslu, samozrejme, neveria. Ale neštítia sa ho použiť. Zdieľať

Premiér tým nepokryte nabehol na konšpiračný interpretačný model, ktorý sa už niekoľko dní šíri sociálnymi sieťami. Na Slovensko mala údajne pricestovať Sorosova pravá ruka, profesionálny organizátor revolúcií, ktorý sa vraj objavuje všade tam, kde padajú vlády a organizujú sa protirežimové protesty.

Robert Fico a jeho okolie tomuto nezmyslu, samozrejme, neveria. Ale neštítia sa ho použiť.

Postoj niektoré aktivity Georga Sorosa viackrát kritizoval. Napríklad jeho financovanie propotratových aktivít a presadzovania LGBTI agendy. S tým, čo sa dnes v tejto krajine deje, však George Soros nemá nič spoločné.

Inzercia

Stala sa tu brutálna vražda novinára, ktorý pracoval na téme prepojenia organizovaného zločinu na najvyššie poschodia politiky. To je presne ten dôvod, prečo dnes čelíme obrovskej kríze dôvery v štát a jeho inštitúcie, porovnateľnej len s obdobím vrcholného mečiarizmu.

Plné námestia, vybudená opozícia a aktívny prezident sú prirodzenými sprievodnými znakmi tejto krízy. Dá sa baviť o forme, miere, patričnosti či politickej adekvátnosti týchto aktivít. Rovnako aj o tom, že opozícia by naozaj niekedy mohla vážiť slová. Ale spochybňovať motívy všetkých tých, ktorí sú dnes nahnevaní a žiadajú vyvodenie politickej zodpovednosti teóriou o sprisahaní riadenom zo zahraničia, je aj v slovenských pomeroch nevídanou nehoráznosťou.

Pretože jediným zdrojom tlaku na Roberta Fica dnes nie je nikto iný ako nahnevaní obyvatelia tejto krajiny, ktorí chcú obnoviť dôveru v tento štát. A tých by mal Robert Fico prestať urážať.

 Keďže ste náš pravidelný čitateľ, tak už viete, že články na Postoji nie sú spoplatnené. Vznikajú len vďaka ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. 

Budeme si veľmi vážiť, ak sa k nim pridáte. Aby sme sa my mohli naplno venovať tvorbe obsahu.

Ďakujeme!

Odporúčame