Tisíce ľudí sa dnes podvečer pod heslom Nechceme späť 90-te! pohli z bratislavského Hviezdoslavovho námestia smerom k Námestiu Slobody, kde sídli Úrad vlády. Dav sa postupne rozrástol na viac ako dvadsaťtisíc ľudí. Bolo vidieť transparenty, ktoré žiadali vyšetrenie vraždy, volali po eliminácii mafie, ale aj také, ktoré žiadali odchod premiéra Fica či Roberta Kaliňáka.

Na Námestí Slobody ako prvý vystúpil prezident Andrej Kiska a prítomných vyzval, aby si pamiatku Jána Kuciaka a jeho priateľky uctili minútou ticha. Po prezidentovi sa zhromaždeniu prihovorili šéfredaktorka denníka Sme Beata Balogová, vydavateľ Denníka N Lukáš Fila, novinár Milan Šimečka aj riaditeľ organizácie Reportéri bez hraníc Christophe Deloire, ktorý povedal, že Bratislava je dnes hlavným mestom slobody tlače.

Po konci zhromaždenia sa časť účastníkov presunula pred budovu Úradu vlády, kde skandovali heslá žiadajúce odchod premiéra Roberta Fica.

 

Fotoséria – Andrej Lojan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Keďže ste náš pravidelný čitateľ, tak už viete, že články na Postoji nie sú spoplatnené. Vznikajú len vďaka ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. 

Budeme si veľmi vážiť, ak sa k nim pridáte. Aby sme sa my mohli naplno venovať tvorbe obsahu.

Ďakujeme!

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo