FOTOREPORTÁŽ: Nad Bratislavou vyšlo slnko, dvetisíc ľudí pochodovalo za život

Ak sa niekto počas pochodu zastavil pri Michalskej bráne a pri pohľade dole ulicou uvidel kráčať dlhý prúd usmievajúcich sa ľudí s kočíkmi, deťmi a priateľmi v radostnom rozhovore, musel ho premknúť šťastný pocit.

Na Bratislavu za život prišlo približne 2000 ľudí. Aj napriek zime bola nálada vynikajúca a celé to malo veľmi radostný priebeh. Vystupujúci v príhovoroch poukázali na dôležitosť ochrany tých najslabších a zdôraznili dôstojnosť života každého človeka. Program spestrili a trochu skrehnutých divákov aj rozohriali kultúrne vystúpenia kapely Komajota, Mariána Čekovského, Aleny Čermákovej, skupiny Kapor na scéne a Jamadan. Malo to svoju patričnú vážnosť, životnú skúsenosť aj vtip. 

Nasledoval pochod centrom mesta do Medickej záhrady, počas ktorého dlhý sprievod s transparentmi v rukách prevolával "Bratislava za život!". V Medickej záhrade si ľudia ešte vypočuli príhovor Mareka Michalčíka a zanechali tu tabuľky s nápismi zdôvodňujúcimi potrebu ochrany života. Podujatie ukončila svätá omša celebrovaná bratislavským arcibiskupom S. Zvolenským.

Hlavné médiá okrem STV svojich redaktorov na podujatie nevyslali, prišli tak o možnosť sprítomniť jednu vynikajúcu pozitívnou energiou sršiacu akciu, aká sa v Bratislave koná iba zriedkavo. Medzi zúčastnenými sa dalo zhliadnuť aj viacerých politikov ako napr. A. Záborskú, M. Mikolášika, J. Čarnogurského, V. Palka, P. Minárika, B. Škripeka či J. Mikloška. Ale hlavnými a najpočetnejšími účastníkmi - a aj samotnými organizátormi - boli mladí ľudia, čo celej akcii dalo veľký entuziazmus a nádej na úspešné pokračovanie. Nad Bratislavu v ten deň vyšlo slnko a jeho svetlo si ľudia so sebou odniesli aj domov. Spoločenstvu Ladislava Hanusa, Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku a Fóru života patrí za zorganizovanie veľká vďaka. 

Pozrite si fotogalériu (po kliknutí fotografiu zväčšíte).

...a všetkému v popredí šéfoval Vilko Šúst, syn predsedu Spoločenstva Ladislava Hanusa:

Foto: Anton Frič (www.fotoportal.sk), Andrej Horský, Natália Šepitková, facebook.com/bratislavazazivot

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo