Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. február 2018

Turecko vydalo zatykače na 170 vojakov podozrivých z napojenia na Gülena

Zatykače na 170 vojakov vydali turecké úrady pre podozrenie, že majú kontakty so sieťou zodpovednou za zmarený pokus o puč z júla 2016. Agentúra Reuters o tom v utorok informovala s odvolaním sa na turecké štátne médiá.

Vydané zatykače sa podľa agentúry Anadolu týkajú vojakov vo výslužbe, prepustených vojakov a príslušníkov armády, ktorí sú stále v aktívnej službe. Dvadsaťdva z týchto podozrivých zadržali v utorok ráno. 
      

Policajné operácie s cieľom zadržať tieto podozrivé osoby prebiehali v Istabule a ďalších 37 tureckých provinciách.
      

Predpokladá sa, že podozriví prostredníctvom telefónnych automatov a pevných liniek kontaktovali imámov, spresnila Anadolu. 
      

Po neúspešnom puči z predvlaňajšieho 15. júla začali turecké orgány rozsiahle čistky proti údajným sympatizantom hnutia moslimského duchovného Fethullaha Gülena, žijúceho v exile v USA, ktorého Ankara označuje za organizátora neúspešného pokusu o vojenský prevrat. Samotný klerik obvinenia popiera.
      

Po zmarení pokusu o prevrat bol v Turecku vyhlásený výnimočný stav a začali sa rozsiahle zákroky proti údajným pučistom. Viac ako 50.000 osôb bolo odvtedy zadržaných, zatiaľ čo 150.000 prišlo o pracovné miesta v armáde, verejnom a súkromnom sektore. 

Inzercia

Odporúčame

 Slovensko chce väčší viacročný rozpočet EÚ

Slovensko chce väčší viacročný rozpočet EÚ

Slovensko súhlasí, aby všetky členské štáty Európskej únie (EÚ) prispievali do spoločného rozpočtu viac ako v súčasnosti. Vyplýva to z materiálu, ktorý Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania."Nové výzvy a priority si vyžadujú aj nové zdroje. Ak má byť EÚ silná a bezpečná, je potrebný primeraný rozpočet s dostatkom zdrojov," píše sa v materiáli.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.