Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
27. november 2006

O žilinskej gitare

Na novinárskom seminári v Ružomberku boli účastníci prvé dni morení tvrdými radami do vojny. Front sa otvára 2. decembra 2006. Prednášajúci, ktorí súkajú z rukávov atmosféru problémov korupcie, odboja a slabostí pôsobia ozaj vybavene. Ich taktika stojí na profesionalite a odvahe. Presne ako žoldnie...

Na novinárskom seminári v Ružomberku boli účastníci prvé dni morení tvrdými radami do vojny. Front sa otvára 2. decembra 2006. Prednášajúci, ktorí súkajú z rukávov atmosféru problémov korupcie, odboja a slabostí pôsobia ozaj vybavene. Ich taktika stojí na profesionalite a odvahe.

Presne ako žoldnieri. A možno by sa tí novinári do boja pustili s čierno-bielym odhodlaním, kde by na jednej strane stála odvaha a na druhej poznatky z police zákonov. Kto by ale čakal, že v ten večer druhého dňa príde gitara ako tretia batožina?

Ak ten chlapík hovoril pravdu, tak už teraz so Slotom vyhral. A to so svojou gitarou, s ktorou vyťahuje nad nervami zo žilinskej politiky pravé esá.

Podľa Petra Ničíka si zákon vyžaduje morálku, ale ten Janov stavia v Žiline namiesto parkov Auparky, a to na pozemku „za babku“. Uráža aj ľudí, poslancov má kúpených a „čisté“ mestské médiá sa s Petrom nehrali. Znechutený rozprávkar, básnik a kultúrny aktivista v úlohe mestského poslanca po tom všetkom zostáva pokojný. Mohol by sa súdiť, ale on si radšej zaspieva, tvrdí. Janovi praje trest, aby sa tam očistil.

A čo voliči? Peťo Ničík Slotových voličov pomenúva v niekoľkých skupinách.
Jedni sú na ňom finančne závislí, tým to len prináša. Potom pomýlení, „národne cítiaci“ a tiež ľudia, ktorí ho pokladajú za budovateľa. Sú dokonca i takí, ktorí sa chcú pobaviť.

Na radnici je potom naozaj psina, ale zbabelí a chamtiví poslanci si so svojím guru vedú obchody v pokoji.

Peter hovorí, že ich musí mať rád. A ako? Povedal, že človeka treba oddeliť od jeho vlastností. A ešte... Objavil, že na svete sú veci, ktoré prevyšujú špinavosti Slotovej garnitúry, a tak môže mať radosť v gitare jeho srdce aj jeho blízki.
Myslím, že z vojny sa vráti nezranený.

Pavol Rábara

Inzercia

Odporúčame

Aké sú kresťanské médiá?

Aké sú kresťanské médiá?

V poslednom čase sa o nich veľa písalo. Hovorilo sa o kríze, nedostatkoch. Diskusie o kríze kresťanských médií na Slovensku sa však nachádzali práve v nich. Čo si o nich myslia ľudia, ktorí sa zväčša v kresťanských médiách nepohybujú? Anketová otázka:Aké sú podľa vás kresťanské médiá na Slovensku? ...

Čo sa to deje?

Čo sa to deje?

Úvaha nad situáciou nielen na Blízkom Východe. „Co se to děje?“, takýto titul nesie veľmi výstižný článok kresťanského evanjelikálneho teológa Dana Drápala v poslednom čísle českého časopisu Maskil, ktorý vydáva židovská kongregace Bejt Simcha. Autor v nej pripomína neslávne známe reakcie muslimov p...

Švajčiarsky fenomén

Švajčiarsky fenomén

Po tenistkách nastúpili na svoj zimný odpočinok aj tenisti. Nedeľa 19. novembra bola vyvrcholením súťažného ročníka 2006. Práve v tento deň vyvrcholil tenisový turnaj majstrov za účasti najlepších ôsmich hráčov svetového rebríčka v čínskom Šanghaji. Po zápasoch v dvoch skupinách bolo v sobotu na pr...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.