Vnútorný boj

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Vnútorný boj

Z okolia Neziderského jazera, ilustračná fotografia. Foto: library mistress/flickr.com

Tisíc ružencov a predsavzatia inak ako doteraz.

Obyčajne si dávam dosť mierne novoročné predsavzatia, ktoré si potom aj dosť ľahko splním, žiadne vzrúšo. Ale tentokrát mám brutálne ciele. Napríklad chcem začať vážne prispievať na charitu. V minulosti som si vždy povedal, že na charitu budem prispievať, keď budem lepšie zarábať, a keďže to sa zatiaľ nikdy nestalo, nemusel som dávať. Teraz som to otočil: Budem dávať viac na charitu, aby som musel viac zarábať. Pritom sa chcem ešte stať aj lepším otcom svojej štvormesačnej dcéry, t. j. menej trčať na webe.

Ešte vo mne prebieha vnútorný boj, či si mám sám pre seba vyhlásiť rok 2018 rokom tisícov ružencov. Ruženec som znovu objavil, keď som sedel vypoklonkovaný pred pôrodnicou. Po pôrode som už nevedel prestať, naučil som sa ho modliť v piatich jazykoch, dokonca v maďarčine, takže by som sa ho mohol naučiť v ďalších piatich, možno siedmich jazykoch. Ale tisíc do roka, to je takmer tri denne, nie je to megalomanské?

Trošku som sa zľakol. Práve sme sa sťahovali na vinársku dedinu, medzi stepné jazero a vinohrady, chcem tam veľa kočíkovať. Nebudú sa ma dedinčania báť? Snažím sa upokojiť: Vietor v tej rovine tak fúka, nikto ma nebude počuť.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo