Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
02. január 2018

Vnútorný boj

Tisíc ružencov a predsavzatia inak ako doteraz.
Vnútorný boj

Z okolia Neziderského jazera, ilustračná fotografia. Foto: library mistress/flickr.com

Obyčajne si dávam dosť mierne novoročné predsavzatia, ktoré si potom aj dosť ľahko splním, žiadne vzrúšo. Ale tentokrát mám brutálne ciele. Napríklad chcem začať vážne prispievať na charitu. V minulosti som si vždy povedal, že na charitu budem prispievať, keď budem lepšie zarábať, a keďže to sa zatiaľ nikdy nestalo, nemusel som dávať. Teraz som to otočil: Budem dávať viac na charitu, aby som musel viac zarábať. Pritom sa chcem ešte stať aj lepším otcom svojej štvormesačnej dcéry, t. j. menej trčať na webe.

Ešte vo mne prebieha vnútorný boj, či si mám sám pre seba vyhlásiť rok 2018 rokom tisícov ružencov. Ruženec som znovu objavil, keď som sedel vypoklonkovaný pred pôrodnicou. Po pôrode som už nevedel prestať, naučil som sa ho modliť v piatich jazykoch, dokonca v maďarčine, takže by som sa ho mohol naučiť v ďalších piatich, možno siedmich jazykoch. Ale tisíc do roka, to je takmer tri denne, nie je to megalomanské?

Trošku som sa zľakol. Práve sme sa sťahovali na vinársku dedinu, medzi stepné jazero a vinohrady, chcem tam veľa kočíkovať. Nebudú sa ma dedinčania báť? Snažím sa upokojiť: Vietor v tej rovine tak fúka, nikto ma nebude počuť.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Pomôžte mi, prosím

Pomôžte mi, prosím

Martin Leidenfrost vycestoval za iránskou kresťankou, ktorej hrozí, že bude zo Švédska odsunutá späť do Iránu. Orbánova vláda jej už ponúkla azyl v Maďarsku.