Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. december 2017, 08:43

Nemecko: 25 zranených pri náraze výletnej lode do mostného piliera

Dvadsaťpäť ľudí utrpelo v utorok večer zranenia v nemeckom meste Duisburg, kde výletná loď plaviaca sa po Rýne narazila do piliera diaľničného mosta

Štyri osoby museli byť s vážnejšími zraneniami prevezené do nemocnice, nie sú však v ohrození života, povedal agentúre DPA hovorca miestnej polície.
      Na palube lode Swiss Crystal smerujúcej do Holandska sa v čase nehody nachádzalo 129 osôb pochádzajúcich podľa informácií DPA prevažne z krajín Beneluxu. Na pomoc plavidlu poškodenou provou prišla druhá výletná loď, ktorá vzala na palubu 103 cestujúcich a 26 členov posádky.
      Havarovaná loď bola následne odtiahnutá a vyšetrovania príčin nehody sa ujala vodná polícia. Pasažieri mohli pokračovať v plavbe náhradnou loďou, nechať sa ubytovať v hoteloch alebo odviezť domov.
      Po nehode bol dočasne uzatvorený úsek diaľnice A42, keďže statik musí najskôr skontrolovať prípadné škody na diaľničnom moste.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 54 minútami
pred 3 hodinami

Ruský koncern Gazprom ohlásil úplnú trojdňovú odstávku plynovodu Nord Stream 1. Začať by sa mala 31. augusta a trvať by mala do 2. septembra. Z dôvodu „rutinnej údržby“ nepotečie v tomto období cez plynovod žiaden plyn smerom do Nemecka, uviedol Gazprom. (tasr)

pred 3 hodinami

„Keď si vláda a ministri neplnia túto robotu, my lekári v nemocniciach, ktorí sme pri pacientoch, máme povinnosť sa o nich postarať, a preto nemáme inú možnosť ako tlačiť na vládu, aby si konečne robila svoju prácu. Žiaľ, inú možnosť po desiatich mesiacoch rokovania ako podať hromadné výpovede nemáme,“ povedal šéf lekárskych odborov Peter Visolajský po predstavení návrhu vlády o zvyšovaní platov lekárov a záchranárov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.