Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. december 2017

Ruská polícia predpokladá, že náraz autobusu do chodcov v Moskve nebol útokom

Pondelkový incident v západnej časti Moskvy, kde linkový autobus vrazil do chodcov na rušnej ulici, polícia vyšetruje ako nehodu.

Podľa policajného vyhlásenia, ktoré prevzala z ruských médií agentúra DPA, išlo zrejme o dôsledok technického zlyhania alebo chyby vodiča.

Autobus vošiel do priestoru pre chodcov a následne sa zošmykol po schodisku do podchodu, ktorý vedie k stanici metra Slavianskij buľvar v blízkosti vyhľadávaného nákupného strediska.

Podľa prvých informácií z miesta udalosti hlásili štyroch až piatich mŕtvych a 15 zranených. Istého muža sa však údajne podarilo záchranárom oživiť, hoci bol predtým považovaný za mŕtveho.

Vodiča autobusu zadržala polícia, pričom spočiatku nebolo jasné, či nešlo z jeho strany o úmyselný čin. Na sociálnych sieťach sa medzitým objavil videozáznam, ktorý zachytáva, ako sa vozidlo dalo do pohybu a zakrátko spadlo prednou časťou do podchodu.

Podľa vyjadrenia polície, ktoré priniesla agentúra AP, sú obeťami incidentu nielen chodci, ale aj cestujúci z autobusu. Ruské médiá citovali vyhlásenie moskovského starostu Sergeja Sobianina, ktorý nechal v súvislosti s touto tragédiou preveriť technický stav všetkých mestských autobusov.

Inzercia

Odporúčame