EDITORIÁL: Blížia sa ôsme narodeniny

Milí priatelia, Postoy.sk o niekoľko mesiacov zavŕši 8 rokov od svojho vzniku. Je to pekný príbeh.

Redakcia za to obdobie prirodzene prechádzala viacerými zmenami, pribudlo niekoľko nových členov, väčšina z nás už prešla zo štúdia na vysokej škole do riadneho zamestnania a niektorí si založili rodiny. Tvoriť portál naďalej s plným nasadením je však dnes oproti školským časom o dosť náročnejšie, občas sa aj sami seba pýtame, či to popri iných povinnostiach má stále zmysel, resp. čo nás vlastne poháňa dopredu.

Postoy.sk vnímame ako pomerne zriedkavý priestor na písanie a rozvíjanie kresťanského a konzervatívneho pohľadu na dianie okolo nás, s potrebou byť pravdiví k svetu aj sami k sebe. Možno sa nám to nie vždy darí úplne podľa predstáv, zriedkavosť podobnej platformy je však jednou z vecí, ktorá nás zaväzuje. A predovšetkým - vždy do toho vstupovala a vstupuje podpora a veľký záujem od vás, našich čitateľov. Pamätám sa na našu radosť z prvej päťstovky facebookových fanúšikov alebo z prekročenia 10 tisícovej hranice unikátnych návštevníkov na mesiac. Dnes vás je na facebooku 3800 a unikátnych návštevníkov za posledný november a december bolo spolu už vyše 100 tisíc. Je to pre nás veľmi potešujúce uznanie aj záväzok a motivácia do budúcnosti.

Heslo "Dialógom k pravde" sa budeme snažiť naďalej napĺňať, ako najlepšie vieme - s dôrazom na "dialóg" aj "pravdu" zároveň. Aj v tomto roku bude úspešne pokračovať séria článkov z prestížneho amerického magazínu The Catholic Thing, ktorú pre nás pripravuje Kolégium Antona Neuwirtha. Podobne budú mať pokračovanie aj rubriky ako Kázeň či Vatikánska sedma. Budeme sa snažiť viac posilniť názorovú aj spravodajskú časť. 

Tohto roku sa na Slovensku vykryštalizuje situácia okolo prezidentských volieb, čo celkom určite prinesie zaujímavú polemiku o úlohe prezidenta, o slovenských osobnostiach aj spoločnosti všeobecne. Vynasnažíme sa byť aktívne pri tom.

Podobne ako po predošlé obdobie aj naďalej nás môžete finančne podporiť príspevkom na náš účet 292 984 6565 / 1100, za čo vám budeme veľmi vďační. Radi uvítame aj vaše postrehy alebo pripomienky adrese redakcia@postoy.sk.

Po Matúšovi Demkovi, Imrichovi Gazdovi a Pavlovi Rábarovi sa dnes funkcia šéfredaktora presúva na mňa. Za doterajšie vedenie im úprimne ďakujem, Palo bude mojím zástupcom.

Vyprosujeme vám aj sebe veľa Božích milostí a tešíme sa na vašu spoluprácu.

Lukáš Obšitník, šéfredaktor

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo