Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. január 2013

AKTUÁLNE: Politici sú na adopciu. Modlitbovú

logo-male2.jpg Ivan Gašparovič, Robert Fico, Ján Figeľ či Viera Tomanová. Aj týchto politikov si môžete od nového roka adoptovať. Stačí im pritom venovať len päť minút denne. Päť minút modlitby. Kresťanské organizácie chcú dať politikom k 20. výročiu Slovenskej republi...

Ivan Gašparovič, Robert Fico, Ján Figeľ či Viera Tomanová. Aj týchto politikov si môžete od nového roka adoptovať. Stačí im pritom venovať len päť minút denne. Päť minút modlitby.

Kresťanské organizácie chcú dať politikom k 20. výročiu Slovenskej republiky darček v podobe modlitby. Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže v spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií preto spustilo od nového roka kampaň Adoptuj si politika.

“Cieľom kampane 'Adoptuj si politika' je pozvať ľudí k modlitbe za jednotlivých politikov, ktorí zastupujú naše záujmy vo verejnom živote, či už vo vláde, parlamente, alebo kdekoľvek inde,“ uviedol koordinátor projektu Eduard Filo.

Záujemcovia si môžu vybrať konkrétneho politika, za ktorého sa budú modliť. Registračný formulár a bližšie informácie o kampani nájdu na stránke www.adoptujsipolitika.sk. „Naším cieľom nie je propagácia konkrétnych politických strán, osobností alebo presadzovanie politického názoru, ale je to spôsob, ako prispieť k posilneniu vnímania a rozvoju pozitívnych hodnôt v našej krajine. V tomto roku chceme nájsť päťtisíc ľudí modliacich sa za Slovensko a 'adoptovať' takmer dvesto politikov,“ hovorí Filo.

Realizátori kampane chcú politikom vyprosiť múdrosť a zodpovednosť v rozhodovaní a zasadzovaní sa za spoločné dobro. “Sme presvedčení, že k uplatňovaniu hodnôt ako spravodlivosť, čestnosť a úcta k životu sú potrební politici, ktorí budú tieto hodnoty aj žiť. Preto chceme namiesto kritizovania, znechutenia či dištancovania sa od politiky prebrať cez modlitbu za nich časť zodpovednosti za Slovensko a jeho budúcnosť. Ako kresťania veríme, že zjednotením sa v modlitbe môžeme účinne pomôcť dianiu na Slovensku,“ vysvetlil koordinátor.

Kampaň Adoptuj si politika je pokračovaním kampane 40 dní teraz. V rámci nej sa v minulom roku tisícky kresťanov modlili a postili za parlamentné voľby. Obe kampane sú organizované v rámci projektu Tvoja Vec!.

Mária Melicherová

Foto: adoptujsipolitika.sk

Inzercia

Odporúčame

VEĽKÝ PIATOK: Sto miliónov prenasledovaných

VEĽKÝ PIATOK: Sto miliónov prenasledovaných

levy.jpg Schádzanie sa na nedeľných omšiach, v spoločenstvách, vysielanie náboženských programov alebo aj publikovanie tohto článku je pre nás úplnou samozrejmosťou. Sto miliónov kresťanov na svete však môže svoju vieru vyznávať a demonštrovať len pod hrozbou prenasle...

AKTUÁLNE: Bystričania majú nového biskupa

AKTUÁLNE: Bystričania majú nového biskupa

chovanec_0.jpg (Aktualizované 22. novembra) Takmer rok a pol Banskobystrickú diecézu spravoval diecézny administrátor Marián Bublinec, biskupom sa však napokon nestal. Veriaci majú nového biskupa z Nitrianskej diecézy. Doterajšieho nitrianskeho pomocného biskupa Mariá...