AKTUÁLNE: Politici sú na adopciu. Modlitbovú

Ivan Gašparovič, Robert Fico, Ján Figeľ či Viera Tomanová. Aj týchto politikov si môžete od nového roka adoptovať. Stačí im pritom venovať len päť minút denne. Päť minút modlitby.

Kresťanské organizácie chcú dať politikom k 20. výročiu Slovenskej republiky darček v podobe modlitby. Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže v spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií preto spustilo od nového roka kampaň Adoptuj si politika.

“Cieľom kampane 'Adoptuj si politika' je pozvať ľudí k modlitbe za jednotlivých politikov, ktorí zastupujú naše záujmy vo verejnom živote, či už vo vláde, parlamente, alebo kdekoľvek inde,“ uviedol koordinátor projektu Eduard Filo.

Záujemcovia si môžu vybrať konkrétneho politika, za ktorého sa budú modliť. Registračný formulár a bližšie informácie o kampani nájdu na stránke www.adoptujsipolitika.sk. „Naším cieľom nie je propagácia konkrétnych politických strán, osobností alebo presadzovanie politického názoru, ale je to spôsob, ako prispieť k posilneniu vnímania a rozvoju pozitívnych hodnôt v našej krajine. V tomto roku chceme nájsť päťtisíc ľudí modliacich sa za Slovensko a 'adoptovať' takmer dvesto politikov,“ hovorí Filo.

Realizátori kampane chcú politikom vyprosiť múdrosť a zodpovednosť v rozhodovaní a zasadzovaní sa za spoločné dobro. “Sme presvedčení, že k uplatňovaniu hodnôt ako spravodlivosť, čestnosť a úcta k životu sú potrební politici, ktorí budú tieto hodnoty aj žiť. Preto chceme namiesto kritizovania, znechutenia či dištancovania sa od politiky prebrať cez modlitbu za nich časť zodpovednosti za Slovensko a jeho budúcnosť. Ako kresťania veríme, že zjednotením sa v modlitbe môžeme účinne pomôcť dianiu na Slovensku,“ vysvetlil koordinátor.

Kampaň Adoptuj si politika je pokračovaním kampane 40 dní teraz. V rámci nej sa v minulom roku tisícky kresťanov modlili a postili za parlamentné voľby. Obe kampane sú organizované v rámci projektu Tvoja Vec!.

Mária Melicherová

Foto: adoptujsipolitika.sk

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo