Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. november 2017

Na Godzone tour prišlo viac ako 22.000 ľudí

Na evanjelizačné podujatie Godzone tour, ktoré sa konalo v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež v piatich slovenských mestách a v Prahe, prišlo 22.378 ľudí. Ide doteraz o najvyššiu návštevnosť. TASR o tom informovala jedna z organizátorov podujatia Ivana Šalgová.

"Som rád, že na Godzone tour prišli tisícky mladých ľudí. Myslím si, že sa nám podarilo vytvoriť kvalitnú hudobnú produkciu a zároveň ukázať mladým ľuďom nový rozmer života viery," zhodnotil riaditeľ projektu Július Slovák.
      

Tento rok pripravili organizátori celý program v téme Odhodlaní zmeniť svet. "Verím, že prišiel čas, kedy sa mladí ľudia môžu postaviť strachu, nezáujmu či apatii. Naším cieľom je povzbudiť túto generáciu a prebudiť v mladých ľuďoch odhodlanie meniť svet okolo seba. Každý z nás sa môže stať svetlom, ktoré bude svietiť uprostred problémov a beznádeje," povedal o posolstve podujatia.
      

Dobrovoľníci sa pred večernými koncertmi zapojili do viacerých aktivít. Pomáhali napríklad s prípravou potravinových balíčkov pre sociálne slabšie rodiny či venovali sa seniorom. V rámci sprievodného programu pripravili 25 výchovných koncertov na základných a stredných školách. "Na Godzone tour nám nejde len o program, svetlá a chvíľkový efekt. Chceme ľuďom ukázať, že naozaj túžime vystúpiť zo zóny komfortu a meniť svet vôkol nás. Preto sme sa rozhodli slúžiť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú," povedala koordinátorka dobročinnej aktivity Tereza Prielomková.
      

Godzone je katolícky projekt, ktorý vznikol v roku 2010. Vo svojej činnosti sa venuje najmä mladým ľuďom na Slovensku i v Českej republike prostredníctvom animátorskej školy, misijných výjazdov a konferencií. Projekt zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže. 

 

Inzercia

Odporúčame

Pacienti by sa k lekárom mohli objednávať, za vyšetrenie si majú zaplatiť

Pacienti by sa k lekárom mohli objednávať, za vyšetrenie si majú zaplatiť

Myšlienka objednávania k lekárom za peniaze opäť ožila. Poslanci parlamentného výboru pre zdravotníctvo dostali pred utorkovým (21.11.) rokovaním pozmeňujúci návrh, ktorým by sa zaviedli tzv. doplnkové ordinačné hodiny. Pacient by sa v rámci nich mohol objednať, za vyšetrenie by si však musel zaplatiť. Návrh, o ktorom sa nakoniec nerokovalo a poslanci sa k nemu majú vrátiť v utorok (28.11.), počíta s maximálnou sumou 50 eur.