Na Godzone tour prišlo viac ako 22.000 ľudí

Na evanjelizačné podujatie Godzone tour, ktoré sa konalo v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež v piatich slovenských mestách a v Prahe, prišlo 22.378 ľudí. Ide doteraz o najvyššiu návštevnosť. TASR o tom informovala jedna z organizátorov podujatia Ivana Šalgová.

"Som rád, že na Godzone tour prišli tisícky mladých ľudí. Myslím si, že sa nám podarilo vytvoriť kvalitnú hudobnú produkciu a zároveň ukázať mladým ľuďom nový rozmer života viery," zhodnotil riaditeľ projektu Július Slovák.
      

Tento rok pripravili organizátori celý program v téme Odhodlaní zmeniť svet. "Verím, že prišiel čas, kedy sa mladí ľudia môžu postaviť strachu, nezáujmu či apatii. Naším cieľom je povzbudiť túto generáciu a prebudiť v mladých ľuďoch odhodlanie meniť svet okolo seba. Každý z nás sa môže stať svetlom, ktoré bude svietiť uprostred problémov a beznádeje," povedal o posolstve podujatia.
      

Dobrovoľníci sa pred večernými koncertmi zapojili do viacerých aktivít. Pomáhali napríklad s prípravou potravinových balíčkov pre sociálne slabšie rodiny či venovali sa seniorom. V rámci sprievodného programu pripravili 25 výchovných koncertov na základných a stredných školách. "Na Godzone tour nám nejde len o program, svetlá a chvíľkový efekt. Chceme ľuďom ukázať, že naozaj túžime vystúpiť zo zóny komfortu a meniť svet vôkol nás. Preto sme sa rozhodli slúžiť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú," povedala koordinátorka dobročinnej aktivity Tereza Prielomková.
      

Godzone je katolícky projekt, ktorý vznikol v roku 2010. Vo svojej činnosti sa venuje najmä mladým ľuďom na Slovensku i v Českej republike prostredníctvom animátorskej školy, misijných výjazdov a konferencií. Projekt zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže. 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo