Ruský premiér Medvedev sa s Trumpom rozprával pri večeri na summite ASEAN-u

Ruský premiér Dmitrij Medvedev v utorok uviedol, že počas summitu Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) absolvoval krátky rozhovor s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Obaja lídri sa podľa jeho slov zhovárali pri večeri v Manile o vzájomných vzťahoch svojich krajín, informovala agentúra AP.

Podľa Medvedeva bol Trump "otvorený a priateľský" a bolo "príjemné diskutovať s ním o rôznych témach". Ruský premiér ďalej povedal, že sa americkým prezidentom sa rozprávali o "dejinách vzájomných vzťahov, druhej svetovej vojne a niekoľkých ďalších témach". 
      

Medvedev však zároveň dodal, že rusko-americké vzťahy sú "na najnižšej úrovni za posledné desaťročia" a "deň za dňom sa zhoršujú". 
      

K rozhovoru došlo po sérii krátkych neformálnych stretnutí, ktoré na nedávnom summite Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) vo Vietname absolvoval Trump s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Oficiálne stretnutie prezidentov Spojených štátov a Ruska sa však na APEC-u neuskutočnilo. 
      

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov na margo toho uviedol, že ruská strana sa pokúšala dohodnúť s americkou plnohodnotnú schôdzku oboch lídrov, stretnutie sa však neuskutočnilo kvôli nepružnosti Američanov. 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo