Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. 11. 2017, 12:59

Sýria: Pri bombovom útoku na utečencov zahynulo najmenej 75 ľudí

Najmenej 75 ľudí zahynulo pri výbuchu nálože umiestnenej vo vozidle, ktorý na východe Sýrie zasiahol dav ľudí vyhnaných konfliktom z domovov.

Zranenia utrpelo ďalších viac než 140 ľudí, informovalo v nedeľu Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).

Bombový útok, pripisovaný džihádistom z organizácie Islamský štát (IS), sa odohral v sobotu večer vo východosýrskej provincii Dajr az-Zaur. Medzi zabitými je aj zatiaľ bližšie nespresnený počet detí a žien, uviedlo centrum, na ktorého správu sa odvoláva agentúra DPA.

SOHR, skupina sídliaca v Británii, ktorá monitoruje konflikt v Sýrii za pomoci siete aktivistov v krajine, v prvej správe o útoku zo sobotňajšieho večera informovalo o desiatkach mŕtvych a veľkom množstve zranených.

K útoku došlo na mieste pri rieke Eufrat, kde sa zhromažďujú vnútorne vysídlení utečenci. V oblasti, ktorú kontrolujú Sýrske demokratické sily (SDF), arabsko-kurdské milície podporované medzinárodnou vojenskou koalíciou pod vedením USA, už podľa SOHR militanti IS útočili rovnakým spôsobom aj v októbri, keď zabili 18 ľudí.

Odporúčame

Pred sto rokmi v Rusku vypukla Októbrová revolúcia

Pred sto rokmi v Rusku vypukla Októbrová revolúcia

Októbrová revolúcia, známa aj ako Veľká októbrová socialistická revolúcia (VOSR) - vojenský prevrat z 25. októbra (podľa juliánskeho kalendára 7. novembra) 1917, ktorý uskutočnili červené gardy v Petrohrade pod vedením Vojenského revolučného výboru pri Petrohradskom soviete, - sa radí medzi vojenské a politické udalosti, ktoré ovplyvnili 20. storočie.