Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. 11. 2017, 12:06

Görgesová víťazkou dvojhry na "malých" MS v Ču-chaji

Nemecká tenistka Julia Görgesová sa stala víťazkou dvojhry na "malých" MS v čínskom Ču-chaji.

Vo finále podujatia WTA Elite Trophy si ako nasadená sedmička poradila s dvojkou "pavúka" Američankou CoCo Vandewegheovou za 80 minút 7:5, 6:1.

Görgesová získala celkovo štvrtý singlový titul na WTA Tour a doposiaľ najcennejší v kariére, druhý v tomto roku. Koncom októbra triumfovala na turnaji o Kremeľský pohár v Moskve. V novom vydaní svetového rebríčka bude figurovať na 14. mieste - najvyššie v kariére.

Vandewegheová sa napriek finálovej prehre ocitne prvýkrát v elitnej svetovej desiatke. Američanka mala proti Görgesovej raketový nástup a po rýchlom brejku si postupne vybudovala náskok 5:2. Nemka však potom získala päť gemov za sebou a prvý set sa stal napokon jej korisťou.

Na začiatku druhého dejstva odskočila Görgesová semifinalistke US Open na 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. V Ču-chaji nestratila v štyroch zápasoch ani jediný set. V úvodnom dueli v skupine zdolala Slovenku Magdalénu Rybárikovú, ktorá sa v pondelok posunie na 20. miesto rebríčka WTA, čo bude jej nové kariérne maximum.

"V prvom rade gratulujem CoCo k skvelému turnaju i k tomu, že zakončí rok v prvej svetovej desiatke. Je to výborná hráčka, želám jej do novej sezóny len to najlepšie. V Ču-chaji som prežila nádherný týždeň. Cítila som sa tu výborne aj vďaka fanúšikom, ktorí boli skvelí a v každom zápase ma podporovali. Dúfam, že o rok sa sem vrátim a opäť ich uvidím na tribúnach," povedala Nemka vo svojom príhovore počas slávnostného ceremoniálu.

Odporúčame

Pred sto rokmi v Rusku vypukla Októbrová revolúcia

Pred sto rokmi v Rusku vypukla Októbrová revolúcia

Októbrová revolúcia, známa aj ako Veľká októbrová socialistická revolúcia (VOSR) - vojenský prevrat z 25. októbra (podľa juliánskeho kalendára 7. novembra) 1917, ktorý uskutočnili červené gardy v Petrohrade pod vedením Vojenského revolučného výboru pri Petrohradskom soviete, - sa radí medzi vojenské a politické udalosti, ktoré ovplyvnili 20. storočie.

Prešovský kraj má po 16 rokoch nového predsedu

Prešovský kraj má po 16 rokoch nového predsedu

Prešovský samosprávny kraj má po 16 rokoch nového predsedu. Podľa neoficiálnych výsledkov takmer všetkých sčítaných hlasov totiž Milan Majerský, kandidát koalície SaS, KDH, OĽaNO a NOVA, porazil o takmer 15 000 hlasov súčasného predsedu PSK Petra Chudíka zo Smeru-SD.