Milan Majerský prináša novú energiu pre Prešovský kraj

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Milan Majerský prináša novú energiu pre Prešovský kraj

Prešovský samosprávny kraj (PSK) potrebuje podľa kandidáta na župana Milana Majerského novú energiu a užšiu spoluprácu so samosprávami.

„Je veľmi dôležité, aby bolo počuť náš hlas aj v Bratislave a bolo vidieť nový zápal a neúnavnosť pri presadzovaní potrieb, ktoré máme tu, na východe. Preto vnímam, že je nevyhnutná užšia spolupráca Prešovského samosprávneho kraja so samosprávami,“ zdôraznil levočský primátor.

V jednote je sila

Tento výsledok je podľa jeho slov možné dosiahnuť len tímovou prácou, preto Milan Majerský ponúka kvalitný a skúsený tím ľudí – kandidátov na poslancov PSK, ktorí posunú kraj dopredu. Silnú podporu pociťuje aj zo strany krajského mesta Prešov. „Krajské mesto musí byť lídrom kraja, srdcom, ktoré pumpuje život do ostatných častí samosprávneho kraja a do ostatných miest a ostatných obcí. Preto som rád, že v mojom volebnom tíme je prešovská primátorka Andrea Turčanová. Podporuje ma tiež vyše 100 starostov a viac ako desiatka primátorov miest Prešovského kraja, ako aj rôzne osobnosti spoločenského, kultúrneho a politického života z celého Slovenska. Považujem to za veľmi dobrý základ na rozvinutie spolupráce do ďalších rokov. Ak voľby vyhrám, chcem okresom, mestám a obciam pomáhať v ich rozvoji v najbližšom volebnom období,“ povedal Milan Majerský, kandidát na župana PSK.

Milan Majerský má silnú podporu u predstaviteľov miestnej samosprávy v Prešovskom kraji, ako aj u rôznych osobností spoločenského, kultúrneho a politického života z celého Slovenska.

Slušná zmena

Regionálne voľby sú podľa primátorky krajského mesta Andrey Turčanovej tým správnym časom, keď môže prísť do Prešovského kraja slušná zmena. „Spoluprácu mesta a kraja potrebujeme všetci, pretože Prešovský kraj je rozlohou najväčší, prírodnými krásami najkrajší, ale zároveň aj najchudobnejší. Naši ľudia, mladé mozgy, odchádzajú za prácou ďalej, my máme takmer 10,5-percentnú nezamestnanosť, a práve preto potrebujeme tieto veci riešiť a zmeniť. Je to v rukách voličov a veľmi veľa starostov a primátorov Prešovského kraja takúto zmenu očakáva a podporuje. Milan Majerský je veľmi schopný primátor a bude aj skvelý župan,“ vyzdvihla Andrea Turčanová.

Prešovská primátorka Andrea Turčanová verejne podporila kandidatúru Majerského na predsedu prešovského VÚC.

Cesta, práca, rodina

Svoje schopnosti, talent a nové impulzy, ktoré získal kandidát na župana Milan Majerský aj pri stretávaní  sa  s obyvateľmi PSK, chce využiť preto, aby sa v Prešovskom kraji oplatilo žiť. „Prešiel som tisícky kilometrov, aby som si osobne vypočul v uliciach miest a dedín, čo ľudí trápi a čo by chceli zlepšiť. Najčastejšie skloňovanými slovami boli práca, cesty a rodina,“ uviedol Milan Majerský.

Investori podľa jeho slov vyžadujú kvalitné cesty a prídu tam, kde sú na to vytvorené podmienky. Tie im chce kandidát na župana Milan Majerský vytvárať aj efektívnym a transparentným využívaním finančných zdrojov kraja. Dobudovanie ciest a rozvoj infraštruktúry je jeden z hlavných bodov jeho volebného programu. „Z nášho regiónu odchádzajú múdri, vzdelaní a pracovití mladí otcovia a mamy so svojimi deťmi. Prešovský kraj má predpoklady na to, aby v ňom šikovné ruky a múdre hlavy ostávali žiť a pracovať. Ako župan sa chcem preto spolupodieľať na vytváraní pracovných a sociálnych podmienok pre dôstojný život všetkých obyvateľov kraja,“ zdôraznil kandidát na predsedu PSK Milan Majerský.

Na cestách za vami sme strávili desiatky dní. Najazdili sme stovky kilometrov. Stretli sme sa s tisíckami ľudí.

Hrdosť a spokojnosť

Slušne platená práca, ako uviedol, vytvára  aj nové možnosti pre rozvoj rodiny. Ako otec to citlivo vnímam a ako župan zariadim, aby župa rozvíjala tie svoje kompetencie, ktoré rodiny najviac potrebujú. Kvalitná zdravotnícka a sociálna starostlivosť, podpora kultúry, športu a umenia sú taktiež prioritami môjho programu. Chcem, aby sme spoločne mohli povedať – sme spokojní, že žijeme v Prešovskom kraji a sme naň hrdí,“ doplnil Milan Majerský.

Jedinečnosť v rozmanitosti

Prešovský kraj je výnimočný tým, že tu žije najväčší počet rôznych národnostných, etnických i náboženských skupín. „Každá je niečím originálna a vytvára v kraji zaujímavú rozmanitosť. A preto je jedinečný. Záleží mi na Goraloch, Spišiakoch, Rómoch, Rusínoch, Zemplínčanoch i Šarišanoch, na všetkých,“ dodal kandidát na župana Milan Majerský.

Podpora kultúry je pre Milana Majerského obzvlášť dôležitá. Na zábere s Hankou Servickou, speváčkou a skladateľkou ľudových piesní, a primátorkou Prešova Andreou Turčanovou. 

Lucia Mihoková

foto a video: archív Milan Majerský

Objednávateľ: Kresťanskodemokratické hnutie, Šafárikovo námestie 77/4, 811 02, Bratislava, IČO: 00586846. Dodávateľ: POSTOJ MEDIA, s. r. o., Pražská 11 811 04 Bratislava, IČO: 50205668

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo