Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. október 2017

Zvyšky hurikánu Ophelia spôsobili zápach v lietadlách smerujúcich do Británie

Búrka Ophelia, ktorá stratila silu hurikánu, vyčíňala v pondelok predovšetkým v Írsku, kde si vyžiadala tri ľudské životy. 

Niekoľko letov smerujúcich na britské letiská v pondelok odklonili pre nezvyčajný zápach na palube, ktorý podľa predpokladov súvisel s pozostatkami hurikánu Ophelia.

Britská spoločnosť EasyJet oznámila, že štyri z jej pondelkových letov postihli nezvyčajné "poveternostné podmienky", ktoré boli dôsledkom Ophelie - tá totiž priniesla horúci tropický vzduch a prach zo Sahary. Podľa predstaviteľov dve z lietadiel presmerovali na iné trasy a dve požiadali o urýchlené pristátie z preventívnych dôvodov.

Letecká spoločnosť British Airways informovala, že jej hlásili niekoľko podobných správ o zápachu na palubách lietadiel, ale svoje lety nechala vo zvyčajnej prevádzke.

Predstavitelia letiska Johna Lennona v britskom meste Liverpool uviedli, že uvedené poveternostné podmienky spôsobili, že niektoré lety museli presmerovať na iné trasy.

Búrka Ophelia, ktorá stratila silu hurikánu, vyčíňala v pondelok predovšetkým v Írsku, kde si vyžiadala tri ľudské životy. 

Inzercia

Írska vláda uviedla, že všetky školy zostanú zatvorené aj v utorok, teda už druhý deň. 

Búrka, medzitým označená za posttropický cyklón, spôsobila okrem úmrtí aj materiálne škody, záplavy a výpadky elektriny.

Živel sa postupne presúval z Írska do častí Spojeného kráľovstva. Severoírske úrady preto nariadili, že všetky tamojšie školy musia zostať v utorok zatvorené.

Zamestnanci v druhom najväčšom severoírskom meste Londonderry preventívne zatvorili Most mieru a zatarasili ho vrecami s pieskom, informovala tlačová agentúra AP.

Odporúčame