Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
11. október 2017

Ako bude vyzerať Prešovský kraj o päť rokov?

Obyvatelia Prešovského kraja napriek jeho veľkému prírodnému a kultúrnemu potenciálu odchádzajú za prácou do iných kútov Slovenska či zahraničia.
Ako bude vyzerať Prešovský kraj o päť rokov?

Odovzdávanie cien Slovak region. Levoča sa vďaka vašej podpore stala 2. najkrajším mesto na Slovensku. Naším spoločným úsilím sa aj PSK môže stať nielen druhým, ale najkrajším krajom na Slovensku.

Riešenie podľa slov primátora mesta Levoča a kandidáta na predsedu Prešovského samosprávneho kraja sa nachádza vo vybudovaní kvalitnej dopravy. „Po tom, čo sa Levoča napojila na diaľnicu, k nám okamžite prišiel nový investor.

Terajší  poslanecký zbor PSK, ktorého som súčasťou, odsúhlasil na rekonštrukciu ciest počas uplynulých štyroch rokov 76 mil. eur. Napriek tomu počas mojich ciest po Prešovskom kraji v rámci kampane som zistil, že cestná sieť tam je v katastrofálnom stave. Cesty smerom na Vranov nad Topľou, Svidník či Stropkov, ale aj v okolí Bardejova a Prešova sú zanedbané,“ skonštatoval Milan Majerský.  

Za nevyhnutné preto považuje vybudovanie kvalitného cestného prepojenia smerom do Poľska. „Nová investícia do rozvoja cestnej infraštruktúry, tzv. R4, je najlepšou pomocou, s cieľom zvýšiť zamestnanosť aj v Prešovskom samosprávnom kraji. Momentálne sa ráta len so severným obchvatom Prešova, ale s cestou na Svidník sa už neráta. Zaujímalo by ma, prečo vypadla zo zoznamu. Určite toto nebude prospešné pre rozvoj regiónu,“ zdôraznil levočský primátor a kandidát na župana Milan Majerský.

 

S primátorkou Prešova Andreou Turčanovou počas otvorenia privádzača v Prešove. Kandidát na župana Milan Majerský bojuje o to, aby sa kvalita dopravnej infraštruktúry zlepšila nielen v krajskom meste.

Poukázal pritom tiež na rozmach sakrálneho turizmu. „Úcta k Panne Márii je hlboko zakorenená v obyvateľoch Prešovského kraja. Aj preto som rád, že sme v PSK podali projekt v rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014 – 2020. Jeho hodnota je približne 4,3 milióna eur. Pútnická cesta povedie na území Slovenska cez  Litmanovú, Ľutinu, Gaboltov a Levoču. V Poľsku nadviaže na známe náboženské strediská Stara Wies, Debowiec, Krosno a Kalwaria Paclawska. Vyznávam kresťanské hodnoty a chcem, aby tento projekt bol oporou nielen rozvíjajúceho sa sakrálneho turizmu, ale tiež aby sa aj vďaka nemu ešte viac podporilo kultúrne i náboženské vnímanie našich obyvateľov,“ uviedol kandidát na župana Milan Majerský.

Inzercia

Generálna riaditeľka UNESCO Irina Bokovová na návšteve v Levoči. Kultúrne dedičstvo, ktoré máme v celom PSK, je potrebné spoločnými silami uchovať pre ďalšie generácie.

Spolu s tímom kandidátov na poslancov Prešovského kraja za koalíciu KDH, OľaNO, SaS a NOVA chcú novú energiu priniesť aj do podpory rodinného podnikania a kreatívneho priemyslu. „Kraj a krajské mesto vytvoria kreatívne centrum – Prešovskú kreatívnu fabriku, ktorá bude využívať možnosti Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 – 2020. Chcem účinne pomáhať našej primátorke Andrei Turčanovej, aby sme spoločnými silami podporili talenty, ktoré tu máme, a prispeli tak k tvorbe nových pracovných miest,“ doplnil Milan Majerský.

foto a video: archív Milan Majerský

Objednávateľ: Kresťanskodemokratické hnutie, Šafárikovo námestie 77/4, 811 02, Bratislava, IČO: 00586846. Dodávateľ: POSTOJ MEDIA, s. r. o., Pražská 11 811 04 Bratislava, IČO: 50205668

Odporúčame