Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2017

Krajiny V4 chcú posilniť váhu národných parlamentov v rámci politiky EÚ

V4 nebude viesť separátne rokovania s Britániou, avšak ak ktorákoľvek z krajín štvorky utrpí počas rokovaní o brexite ujmu, potom proti tomu vystúpi spoločne, povedal predseda maďarského parlamentného výboru pre európske záležitosti Richárd Hörcsik.

Krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) chcú dosiahnuť posilnenie váhy národných parlamentov v rámci politiky Európskej únie. Vyplýva to zo záverečného uznesenia včerajšej schôdzky parlamentných výborov pre európske záležitosti krajín V4 v maďarskom mestečku Sárospatak v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe.

Podľa agentúry MTI predseda maďarského parlamentného výboru pre európske záležitosti Richárd Hörcsik z vládnej strany Fidesz pripomenul, že včerajšie stretnutie bolo prvou schôdzkou počas terajšieho ročného maďarského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine na parlamentnej úrovni. Maďarsko prebralo rotujúce predsedníctvo od Poľska 1. júla.

Na podujatí bol prítomný aj podpredseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Martin Klus.

"Vyšehradské krajiny už viackrát deklarovali, že považujú za dôležité posilniť úlohu národných parlamentov," zdôraznil Hörcsik a dodal, že druhým dôležitým bodom programu rokovania bol brexit, pretože je zrejmé, že vystúpenie Veľkej Británie z EÚ bude pre každého bolestivé.

Podľa jeho slov V4 nebude viesť separátne rokovania s Britániou, avšak ak ktorákoľvek z krajín štvorky utrpí počas rokovaní o brexite ujmu, potom proti tomu vystúpi spoločne.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.