Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Politika
23. september 2017

Trest pre Lipšica: tri roky podmienečne

Rozhodnutie súdu ešte nie je právoplatné.
Trest pre Lipšica: tri roky podmienečne

Foto: Martin Baumann/TASR

Okresný súd (OS) Bratislava III odsúdil bývalého poslanca a ministra Daniela L. na podmienečný trest tri roky v prípade dopravnej nehody na Vajnorskej ulici v Bratislave v septembri minulého roka. Zároveň mu určil skúšobné obdobie v trvaní päť rokov. Pre TASR to dnes povedal hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

„Okresný súd Bratislava III trestným rozkazom zo dňa 19. 9. 2017 uznal obvineného JUDr. D. L. vinným z prečinu usmrtenia a odsúdil ho na trest odňatia slobody v trvaní tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu päť rokov a uložil mu probačný dohľad nad jeho správaním v skúšobnej dobe,“ uviedol Adamčiak pre TASR.
„Keďže ja ako právna zástupkyňa Daniela L. a ani Daniel L. nevieme o rozhodnutí Okresného súdu Bratislava III a ani nemáme písomné rozhodnutie, tak sa zatiaľ k tomu vyjadrovať nebudeme,“ povedala pre TASR právna zástupkyňa Daniela L. Eva Mišíková.
Podobne reagoval aj Daniel L. „Zatiaľ nám nebolo nič doručené,“ uviedol pre TASR.
Obvinenému súd taktiež uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu na obdobie šesť rokov. Danielovi L. súd uložil ako súčasť probačného a mediačného dohľadu povinnosť podrobiť sa v súčinnosti s probačným a mediačným úradníkom výchovnému programu zameranému na bezpečnosť v cestnej doprave a predchádzanie dopravným nehodám.
Súd obvineného zaviazal k náhrade škody voči poškodeným, pričom mu prikázal nahradiť počas skúšobnej lehoty poškodeným priznanú škodu.
Rozhodnutie súdu ešte nie je právoplatné.
Daniel L. teraz môže voči trestnému rozkazu do ôsmich dní od jeho doručenia podať odpor. Rovnako tak môže spraviť aj prokurátor.
V takomto prípade by samosudca nariadil vo veci hlavné pojednávanie, pričom by nebol viazaný právnou kvalifikáciou ani druhom a výmerou trestu, ani výrokom o ochrannom opatrení obsiahnutými v trestnom rozkaze.
Prokurátor v júli tohto roka podal v tejto veci obžalobu pre trestný čin usmrtenia. Trestná sadzba pri tomto prečine je dva až päť rokov.
Daniel L. zrazil 72-ročného muža 19. septembra 2016 vo večerných hodinách na križovatke bratislavských ulíc Kutuzovova a Vajnorská. Po nehode sa vzdal poslaneckého mandátu.

Inzercia

Odporúčame

Kancelárka, ktorá nevládla

Kancelárka, ktorá nevládla

Pre svojich prívržencov je ikonou, ktorá počas utečeneckej krízy zachránila česť Európy. Pre odporcov je zas zradkyňou kresťanského Západu. Nič z toho však nesedí.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.