Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. september 2017

Z Lunterovho tímu zaregistrovali za poslancov BBSK 27 ľudí

Jána Luntera, ako nezávislého kandidáta na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a 27 adeptov z jeho tímu, ktorí chcú zastávať post krajského poslanca, zaregistrovali v termíne na Úrade BBSK. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii sám J. Lunter. "Pod moju kandidatúru sa podpísalo viac ako 5200 občanov kraja, 27 kandidáti na poslancov získali dohromady asi 17.000 podpisov," uviedol Lunter.

 Podpisy získavali od apríla 2017 na námestiach miest v kraji, ale napríklad aj na rôznych festivaloch. "Medzi ľuďmi sme zároveň chceli vedieť aj niečo viac o problémoch, ktoré ich trápia. Vyšlo nám z toho, že tým najväčším je viac práce pre kraj," konštatoval.
      

Najviac kandidátov na poslancov z Lunterovho tímu je z okresu Banská Bystrica (6), piati sú z okresu Brezno, naopak zastúpenie nemajú okresy Krupina a Žarnovica.
      

Na post predsedu BBSK sa zaregistrovalo celkom 17 kandidátov. Okrem Luntera ako nezávislí aj Stanislav Mičev, Ivan Saktor, Martin Juhaniak, Jozef Šimko, Pavel Greksa a Igor Kašper. Za Nový Parlament kandiduje Alena Pivovarčiová, za Stranu zelených Slovensko Michal Kantor, za Jednotu ľavicovú stranu Slovenska Viliam Baňák, za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku Jozef Sásik, za Politickú stranu NAJ Zdenek Očovan. Zoskupenie SaS, OĽANO, NOVA, KDH, OKS zastupuje Martin Klus, stranu SMS Milan Urbáni a Kotleba - ľudová strana Naše Slovenska zastupuje Marián Kotleba.

Inzercia

Odporúčame

Tenis-US Open: Vo finále ženskej dvojhry Keysová so Stephensovou

Tenis-US Open: Vo finále ženskej dvojhry Keysová so Stephensovou

Americké tenistky Sloane Stephensová a Madison Keysová postúpili do finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V semifinále si nasadená pätnástka Keysová poradila s krajankou a dvadsiatkou podujatia Coco Vandewegheovou hladko 6:1 a 6:2. Nenasadená Stephensová vyradila deviatku Venus Williamsovú z USA po boji v troch setoch 6:1, 0:6 a 7:5. Vo Flushing Meadows sa vo finále ženského turnaja stretnú dve domáce hráčky prvýkrát od roku 2002.

Hnutie OĽaNO navrhuje zaviesť 100-% príplatky za víkendovú prácu

Hnutie OĽaNO navrhuje zaviesť 100-% príplatky za víkendovú prácu

Ľudia pracujúci počas víkendov si zaslúžia príplatky. Opozičné hnutie OĽaNO ich navrhuje vo výške 100 %. S takýmto návrhom prichádza do parlamentu. Plénum sa ním bude zaoberať na aktuálnej schôdzi. Návrh na zavedenie príplatkov za víkendovú prácu poslanci OĽaNO v parlamente predkladali už v marci tohto roka, parlament ho však odmietol.